REKLAMA

Data publikacji: 13 lip 2019

Będzie boisko, nowe oświetlenie i remont strażnicy

Będzie boisko, nowe oświetlenie i remont strażnicy

Gmina Pokrzywnica poczyni kilka inwestycji, które dofinansowano z budżetu województwa Mazowieckiego. Umowy w tej sprawie podpisał w czwartek, 11 lipca wójt gminy Pokrzywnica Adam Rachuba. Łącznie umowy opiewają na ponad 200 tys. zł dofinansowania.

W Pokrzywnicy zostanie wybudowane boisko do piłki nożnej z nawierzchni z trawy naturalnej. Na ten cel z budżetu Mazowsza przyznano ponad 95 tys. zł.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza to pilotażowy program samorządu województwa mazowieckiego, którego celem jest polepszenie jakości powietrza na Mazowszu. Wójt gminy Pokrzywnica Dariusz Rachuba podpisał umowę na dofinasowanie zagospodarowania terenu zielonego w Pokrzywnicy na łączną kwotę 87 855 zł.

12,4 tys. zł dofinansowania pozwoli na wykonanie prac remontowych w strażnicy. W Karniewku, Łubienicy-Superunkach i Łosewie mieszkańcy mogą niebawem spodziewać się nowego oświetlenia przy drogach. Dofinansowanie zostanie przeznaczona na montaż oświetleniowych lamp solarnych.

Ponadto 10 tys. zł. pozyskano również na remont świetlicy wiejskiej w sołectwie Klaski.

Umowy dofinansowania powyższych inwestycji podpisano podczas spotkania z beneficjentami, które odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pułtusku. Uczestnikami byli m.in. Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego oraz radni województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski i Paweł Obermeyer.

Tagi: #2019 #boisko #inwestycje #Mazovia #Pokrzywnica #straż #Urząd Marszałkowski województwa Mazowieckiego #wicemarszałek #wicemarszałek Wiesław Raboszuk #Wójt Adam Rachuba

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy