REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

AUTOBUSY DO KONTROLI - GDZIE ZGŁOSIĆ PRZED WYJAZDEM?

AUTOBUSY DO KONTROLI - GDZIE ZGŁOSIĆ PRZED WYJAZDEM?

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. W Pułtusku punktem kontroli jest KPP w Pułtusku, parking przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji, ul. Rynek 23, tel: 23 692 72 22, 23 692 72 47,
23 692 72 00 - dyżurny.

LISTA PUNKTÓW KONTROLI NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

Info: Komenda Główna Policji

Tagi: #2020 #bezpieczne ferie #dzieci #Ferie #podróże #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy