REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

Asp. szt. Paweł Popielarski najlepszym dzielnicowym

Asp. szt. Paweł Popielarski najlepszym dzielnicowym

Asp. szt. Paweł Popielarski najpopularniejszym dzielnicowym powiatu pułtuskiego i zyskując 704 głosy domyka pierwszą dziesiątkę najlepszych dzielnicowych 2019 r. w całym garnizonie mazowieckim.

sp. sztab. Paweł Popielarski –  Rejon działania: obejmuje obszar od granic miasta wzdłuż południowej (nieparzystej) strony ul. Mickiewicza do ul. Kolejowej, wzdłuż zachodniej (parzystej)  strony ul. Kolejowej, do Ronda Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II, Osiedle Dolna Skarpa, Osiedle Popławy, Osiedle Wyszkowska oraz wsie: Kacice, Jeżewo, Płocochowo, Kokoszka, Grabówiec, Ponikiew, Szygówek, Pawłówek.

Konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019”, jest oceną służby dzielnicowego, która jest prowadzona przez mieszkańców w formie ankiety. Służy też poszerzeniu wiedzy mieszkańców o roli policjantów pierwszego kontaktu jakimi są dzielnicowi. Realizacja konkursu jest istotnym elementem pełnego wdrożenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Koncepcji pracy dzielnicowego na terenie garnizonu mazowieckiego”.

Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu społecznego z Policją powinien stale współpracować z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacjami działających na danym terenie oraz przedstawicielami mediów na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Zgodnie z przyjętą formułą konkursu, jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety, skierowanej bezpośrednio do społeczeństwa. Wszystkie jednostki podjęły współpracę z miejscowymi mediami i opublikowane zostały informacje o konkursie wraz z ankietą. Wystąpiono również do organów samorządowych o wyrażenie zgody na udostępnienie ankiet w budynkach użyteczności publicznej wraz ze skrzynkami, w których mieszkańcy mogli pozostawić ankiety.

Na podstawie największej liczby oddanych głosów na dzielnicowych w garnizonie mazowieckim pierwsze trzy miejsca zajęli:

Opr. na podst. info pras. podinsp. Wojciech Madej/WP KWP zs. w Radomiu oraz www.pultu.news.

Tagi: #2020 #dzielnicowy #glosowanie #Mazowsze #najlepszy dzielnicowy #Paweł Popielarski dzielnicowym roku #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy