REKLAMA

Data publikacji: 3 lis 2019

ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności może otrzymać nożownik, który w nocy 1 listopada zaatakował dwójkę pułtuszczan. Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Pułtusku zatrzymali mężczyznę. Wobec sprawcy ataku, sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W Pułtusku 1 listopada w nocy, do idących chodnikiem przechodniów, w rejonie galerii przy ul. Daszyńskiego, podszedł mężczyzna trzymając w obu rękach noże. Najpierw awanturował się, później zaatakował 25- i 31-letnich mieszkańców Pułtuska zadając im po kilka ciosów nożem. Po ataku sprawca zbiegł. Świadkowie tego zdarzeniu poinformowali dyżurnego policji, który szybko na miejsce skierował policjantów. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego bardzo szybko zatrzymali sprawcę ataku, który posiadał przy sobie noże. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów a mężczyzna został przewieziony do Komendy Policji w Pułtusku.

Wobec sprawcy, który naraził 25 i 31-letnich mieszkańców Pułtuska na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia sąd zastosował tymczasowy areszt.
Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Tagi: #1 listopada #2019 #areszt #nozownik #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy