REKLAMA

Data publikacji: 4 lut 2023

Akcja strażaków i WOPR na zbiorniku wodnym w Zatorach... Młodzież dostała cenną lekcję

Akcja strażaków i WOPR na zbiorniku wodnym w Zatorach... Młodzież dostała cenną lekcję

3 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie, Zespołu Placówek Oświatowych w Zatorach oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem uczestniczyli w projekcie "Bezpieczne ferie".

Podczas spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, ratownikami z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Pułtusku, strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Zatory i OSP Obryte uczniowie uczestniczyli w pokazie ratownictwa wodno-lodowego na zbiorniku wodnym w Zatorach.

W rolę poszkodowanego wcielił się dzielnicowy gminy Obryte mł. asp. Przemysław Jakubiak.

Zbliża się czas ferii zimowych, czas odpoczynku, a zarazem czyhających na dzieci pewnego rodzaju zagrożeń. Pamiętajmy, aby upominać dzieci, by nie wchodziły na lód. Ważne jest, aby wiedziały również, co zrobić w sytuacji zagrażającej życiu, gdy jednak nie posłuchają starszych i ulegną zabawie na lodzie. Podczas pokazu zaprezentowano schemat postępowania w takiej sytuacji.

Nie zabrakło pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Zatorzanki" w Zatorach .

Foto: Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK w Pniewie, OSP Obryte, Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

Tagi: #bezpieczeństwo #Ferie #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #OSP Obryte #OSP Zatory #policja Pułtusk #Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie #WOPR #Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy