REKLAMA

Data publikacji: 17 sty 2020

ABY FERIE BYŁY BEZPIECZNE

ABY FERIE BYŁY BEZPIECZNE

Wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na zimowiska jak i tych, które pozostaną w domach funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi aby porozmawiać o tym, jak właściwie spędzić ten czas.

Działania profilaktyczne poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi są w okresie ferii zimowych jednym z priorytetów służby dzielnicowych. W ramach ogólnopolskich akcji: „Bezpieczne Ferie 2020” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" funkcjonariusze spotykają się najmłodszymi. Mundurowi uczą dzieci i młodzież zasad bezpiecznego wypoczynku, przypominają zasady korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, zwracają uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze i noszenie elementów odblaskowych, właściwe zachowanie się w pojeździe, korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa Policjanci przestrzegają przed zimowymi zagrożeniami, zwracając szczególną uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą zabawa na zamarzniętych rzekach czy stawach. Funkcjonariusze rozmawiają również o bezpieczeństwie w sieci oraz jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Tagi: #2020 #bezpieczeństwo #bezpieczne ferie #działania policji #DZIEIC #edukacja #news #Policja #pułtusk news #uwaga #wiadomości pułtuskie

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy