REKLAMA

Data publikacji: 2 lut 2023

62-latek od kilku miesięcy znęcał się nad rodziną. Odpowie za to przed sądem

62-latek od kilku miesięcy znęcał się nad rodziną. Odpowie za to przed sądem

62-latek odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Pułtuscy policjanci zatrzymali podejrzanego o stosowanie przemocy wobec najbliższych członków rodziny. Sąd Rejonowy, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Pułtuscy policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 62-latek wobec swojej żony i córki. Jak ustalili mundurowi awantury, wyzwiska, groźby i przemoc w tej rodzinie trwały od kilkunastu miesięcy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad najbliższymi. Sąd Rejonowy w Pułtusku, na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Bicie, krzyki, awantury – znęcanie fizyczne i psychiczne, to tajemnica wielu rodzin. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Zróbmy wszystko by takim wydarzeniom zapobiec. Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje.

Opr. na podstawie informacji sierż. Renaty Soból z KPP w Pułtusku

Tagi: #areszt #niebieska karta #Policja #przemoc

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy