REKLAMA

Data publikacji: 28 lis 2023

56-latek myślał, że jest nieuchwytny. Recydywistę zatrzymały pułtuskie Policjantki

56-latek myślał, że jest nieuchwytny. Recydywistę zatrzymały pułtuskie Policjantki

Funkcjonariuszki zatrzymały podczas wczorajszej służby poszukiwanego pułtuszczanina. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania, usiłując uniknąć dalszej odsiadki w zakładzie karnym. Teraz spędzi tam blisko 1,5 roku.

56-latek odbywał wyrok za przestępstwo oszustwa, którego dokonał w warunkach recydywy. Gdy do wyjścia na wolność pozostał mu niespełna rok, zwrócił się o przerwę w odbywaniu kary. Skazany mógł opuścić zakład karny ale w maju br. miał stawić się w nim ponownie. Mężczyzna postanowił jednak korzystać z wolności i od tej pory ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Oprócz dokończenia wyroku za poprzednie przestępstwo doszło jeszcze kierowanie w stanie nietrzeźwości, za które zasądzono karę blisko 2 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymanie przestępcy było tylko kwestią czasu.

Pomimo wielu starań 56-latka i ukrywania się, by pozostać na wolności, został namierzony. Był zaskoczony i zdezorientowany, jakby do końca wierzył, że pozostanie nieuchwytny.

Policjantki przewiozły zatrzymanego do komendy. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

kom. Milena Kopczyńska/ FOTO KPP Pułtusk

Tagi: #Mazowsze #Policja #przestępczość #Pułtusk #zatrzymany

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy