REKLAMA

Data publikacji: 2 mar 2023

50-latek zatrzymany za stosowanie przemocy wobec rodziny

50-latek zatrzymany za stosowanie przemocy wobec rodziny

Pułtuscy policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, który podejrzany jest o znęcanie się nad rodziną. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na zastosowanie przez sąd wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pułtuskiej komendy interweniowali w sprawie 50-latka, który miał znęcać się nad najbliższymi. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem stosowania przemocy. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5 lat pobawienia wolności

Niech opisana sytuacja będzie przestrogą dla osób, które swoim zachowaniem krzywdzą najbliższych.

Policjanci apelują do osób dotkniętych przemocą o przełamanie strachu i kontakt z dzielnicowym lub inną instytucją pomocową. Przemoc w rodzinie najczęściej odbywa się w czterech ścianach i zarówno sprawcy, jak i ofierze zależy na tym, aby nikt nie dowiedział się o tym, co dzieje się w ich domu. Niestety utrzymywanie przemocy w tajemnicy nie sprawi, że oprawca zmieni swoje zachowanie, a życie rodziny będzie spokojniejsze. Policja, jak i inne instytucje takie jak Ośrodek Pomocy Społecznej, aby uruchomić procedurę pomocową muszą otrzymać sygnał/informację, że do przemocy dochodzi, niezależnie czy to od poszkodowanych osób, rodziny, czy choćby sąsiadów.

Działania Policji z chwilą otrzymania informacji o stosowaniu przez sprawcę przemocy w rodzinie przede wszystkim zmierzają do jak najszybszego odizolowania oprawcy od osób, nad którymi się znęca. Opieka, zapewnienie spokoju i pomocy poszkodowanym to priorytet we wszelkich sytuacjach, gdzie dochodzi do przemocy.

Auror: sierż. Renata Soból KPP w Pułtusku

Tagi: #areszt #Policja #przemoc #przemoc domowa

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy