REKLAMA

Data publikacji: 20 lut 2023

5 razy wyjeżdżali do pożarów

5 razy wyjeżdżali do pożarów

W dniach 13-19 lutego br. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 14 zdarzeniach.

14 lutego

POŻAR PRZEDSZKOLA W PRZEMIAROWIE

12 zastępów (w sumie 43 strażaków) ugasiło pożar budynku przedszkola w miejscowości Przemiarowo gmina Pułtusk. Dochodzenie w sprawie przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.

POŻAR DOMU W GOSTKOWIE

Dwa zastępy z OSP Obryte (6 strażaków) i zastęp z OSP Zambski Kościelne (2 strażaków) ugasiły pożar domu drewnianego w miejscowości Gostkowo gmina Obryte. Budynek był niezamieszkały. Dochodzenie w sprawie przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.

WYPOMPOWALI WODĘ Z POMIESZCZEŃ PRZEDSZKOLA

Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) wypompował wodę z zalanych pomieszczeń przedszkola w Przemiarowie gmina Pułtusk. Przyczyną zdarzenia była nagromadzona woda w pomieszczeniach w wyniku wcześniejszej akcji gaśniczej.

15 lutego

POŻAR SAMOCHODU

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar samochodu osobowego w Pułtusku na ulicy Mickiewicza. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej pojazdu.

POŻAR SADZY W KOMINIE

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ulicy Baltazara. Przyczyną zdarzenia było zapalenie się nagromadzonej sadzy w kominie.

16 lutego

ZWŁOKI MĘŻCZYZNY NA STACJI PALIW

Jeden zastęp z OSP Pniewo (4 ratowników) zostało zadysponowanych do pomocy Policji w rozstawieniu parawanu i zasłonięciu zwłok mężczyzny na stacji paliw w miejscowości Pniewo przy ulicy Pułtuskiej.

WEZWANI DO POMOCY

Jeden zastęp z OSP Świeszewko (5 ratowników) został zadysponowany do otwarcia drzwi w budynku mieszkalnym w miejscowości Bruliny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że drzwi zostały już otwarte, a mężczyzna przebywający wewnątrz nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.

WEZWANI DO ZATOR

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (6 ratowników) zostały zadysponowane do czujki tlenku węgla, która załączyła się w jednym z budynków w miejscowości Zatory przy ulicy Jana Pawła II. Po sprawdzeniu pomieszczeń detektorem wielogazowym nie stwierdzono zagrożenia.

18 lutego

POŻAR ŚMIECI

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmieci w jednym z budynków po byłej jednostce wojskowej w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego. Przyczyną zdarzenia było podpalenie.

USUWALI SKUTKI WICHURY

Jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) zabezpieczył uszkodzony dach na budynku gospodarczym w miejscowości Obryte. Przyczyną zdarzenia były podmuchy silnego wiatru.

WEZWANI DO POMOCY POLICJI

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu drzwi do mieszkania, gdzie przebywała osoba, która prawdopodobnie chciała popełnić samobójstwo. Po otwarciu mieszkania wewnątrz budynku zastano śpiącą kobietę, która nie wymagała udzielenia pomocy medycznej.

19 lutego

USUWALI DRZEWO, KTÓRE STWARZAŁO ZAGROŻENIE

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął niebezpiecznie pochylone drzewo na drogę gminną w Pułtusku przy ulicy Wyszkowskiej. Przyczyną zdarzenia były podmuchy silnego wiatru.

FAŁSZYWY ALARM

Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostało zadysponowanym do alarmu z monitoringu pożarowego Hotelu Milord w miejscowości Kleszewo gmina Pułtusk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu pomieszczeń stwierdzono, że alarm jest fałszywy i nie ma zagrożenia.

Opr. na podstawie informacji Prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ foto: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przemiarowie/ OSP Obryte/

Tagi: #Bruliny #JRG Pułtusk #OSP Głodowo #OSP Obryte #OSP Pniewo #OSP Świeszewko #OSP Zambski #OSP Zatory #Pniewo #Policja #pomoc #pożar #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy