REKLAMA

Data publikacji: 4 kwi 2019

5 POKOLEŃ CZEKAŁA. HISTORIA JEDNEJ FOTOGRAFII.

5 POKOLEŃ CZEKAŁA. HISTORIA JEDNEJ FOTOGRAFII.

„Czas zdążył już odcisnąć piętno na fotografii, która od 5 pokoleń jest w moim domu. Nie wiem w jakich okolicznościach zostało zrobione to zdjęcie. Być może czytelnicy pomogą napisać od nowa historię chwili, którą fotograf zatrzymał na tym zdjęciu” – pisze do nas czytelnik z Pułtuska.

Długo, z fascynacją przyglądaliśmy się z redakcyjnym zespołem cennej historycznie pamiątce. Na odwrocie oznaczona przez fotografa, który ją wykonał - Mariana Wołągiewicza. Takie perełki skłaniają do poszukiwań, odkrywania historii naszych przodków.

Fotograf Marian Wołągiewicz wykonywał zdjęcia Pułtuska z czasów powojennych. Wiele jego zdjęć pochodzi z 1945 roku. Analizując stroje osób uwiecznionych na fotografii, wygląd bazyliki, wnioskujemy, że są to lata 1945-1950.

Zaprzyjaźniony doktor historii, pasjonat dziejów Pułtuska, historycznych perełek, kolekcjoner starych pocztówek Pułtuska z którym skonsultowaliśmy pochodzenie fotografii pisze: „moim zdaniem, jest to wyjazd na  "poświęcenie pól". W wolancie ks. Proboszcz Prałat Kazimierz Bruzdewicz i organista. Czas to prawdopodobnie lata 1945 – 1957.

Wnioskować można po bujnej roślinności, że zdjęcie zrobiono na przełomie maja i czerwca.

To jedynie nasze domysły, wynik logicznej analizy. Rodzinną pamiątkę naszego czytelnika postanowiliśmy opublikować, jako cenny dokument z dziejów naszego miasta. Jeśli ktoś z internautów zna historię tej fotografii, lub ma jakieś sugestie, piszcie w komentarzach lub na adres: redakcja@pultusk.news.

Wspólne odkrywanie historii, może stać się niezwykle fascynującą podróżą w czasy naszych przodków.

Zachęcamy również do nadsyłania ciekawych fotografii z dziejów naszego miasta.

Wszelkie prawa do kopiowania zdjęcia przez osoby trzecie  zabronione. Kontakt z właścicielem zdjęcia w sprawie udostępniania fotografii - za pośrednictwem redakcji Pułtusk News.

Tagi: #1945 #2019 #ciekawostki #fakt #fotografia #Historia #Marian Wołągiewicz #media pułtuskie #na starej fotografii #news #niesamowite #Pułtusk #zdjęcia #znaki czasu

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy