REKLAMA

Data publikacji: 1 paź 2022

46 STRAŻAKÓW WALCZYŁO Z POŻAREM W WINNICY

46 STRAŻAKÓW WALCZYŁO Z POŻAREM W WINNICY

46 strażaków walczyło z pożarem stodoły w Winnicy do którego doszło 30 września (piątek) przed południem. Działania prowadzone były prawie 7 godzin. Silne zadymienie znacznie utrudniało prowadzenie działań a strażacy byli zmuszeni pracować w aparatach ochrony układu oddechowego. Spaleniu uległo 270 m kw. powierzchni.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, 30 września o godz. 11.57 Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pułtusku otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Winnica. Po dotarciu pierwszych zastępów PSP i OSP pożarem objęta była konstrukcja dachowa wraz z wyposażeniem stodoły (ok. 100 bel słomy).

Istniało realne zagrożenie przeniesienia się pożaru na sąsiedni przylegający do obiektu objętego pożarem budynek magazynowy oraz oborę w której znajdowały się konie. Silne zadymienie znacznie utrudniało prowadzenie działań a strażacy byli zmuszeni pracować w aparatach ochrony układu oddechowego.

Z uwagi na bardzo dużą ilość materiału palnego i zapotrzebowanie na dużą ilość wody zadysponowano do pomocy kolejne zastępy. Strażacy prowadzili prace rozbiórkowe oraz usuwali materiały łatwopalne i przelewali pogorzelisko.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany samochód specjalny SPGaz z JRG 9 m. st. Warszawa, który pompował butle powietrzne do aparatów oddechowych.

W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy JRG Pułtusk, 2 zastępy OSP Winnica, oraz po jednym zastępie z: OSP Rębkowo, OSP Pokrzywnica, OSP Przewodowo, OSP Obryte, OSP Pułtusk i JRG 9 Warszawa SpGaz.

Opr. na podstawie info. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ Foto: KP PSP w Pułtusku, OSP Obryte - Facebook.

Tagi: #JRG 9 Warszawa #JRG Pułtusk #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #OSP Obryte #OSP Pokrzywnica #OSP Przewodowo #OSP Pułtusk #OSP Rębkowo #OSP Winnica #pożar #Warszawa #Winnica

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy