REKLAMA

Data publikacji: 18 maj 2023

44-LETNI KIEROWCA MIAŁ PONAD 3 PROMILE

44-LETNI KIEROWCA MIAŁ PONAD 3 PROMILE

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca opla. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Świerczach dalsza podróż nietrzeźwego kierującego została zakończona. Wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu pułtuskiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony poniedziałek, około godz. 12.00 w Świerkowie dzielnicowi z Posterunku Policji w Świerczach zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego kierowcę opla. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a w najbliższym czasie za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Pułtuscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Opr. na podstawie informacji prasowej mł. asp. Anny Kowalczyk KPP Pułtusk

Tagi: #pijany kierowca #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy