REKLAMA

Data publikacji: 14 lip 2020

36 żołnierzy złoży przysięgę. Pierwsza przysięga wojskowa w reżimie sanitarnym

W najbliższą sobotę, 18 lipca przysięgę wojskową złożą terytorialsi, którzy na początku wakacji rozpoczęli szkolenie podstawowe. Przysięgę złoży 36 żołnierzy, w tym również mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, uroczystość odbędzie się bez zaproszonych gości i rodzin przysięgających żołnierzy.

Pomimo panującej sytuacji epidemiologicznej 3 lipca, 49 nowych ochotników rozpoczęło szkolenia w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 36 z nich to osoby, które nie miały do tej pory styczności z wojskiem i obecnie realizują szkolenie podstawowe. 18 lipca złożą przysięgę wojskowa na Sztandar Światowego Związku Żołnierzy AK okręgu Ostrołęka. Są to głównie osoby młode, 46% z nich nie ukończyło jeszcze 30 roku życia. Dzięki specyfice służby w WOT i możliwości łączeniu jej z dotychczasowym życiem prywatnym i zawodowym, szeregi mazowieckich terytorialsów powiększą się o osoby pochodzące z różnych środowisk, wykonujące różne zawody i profesje. Wśród przysięgających będą uczniowie, studenci oraz nauczycielka, kurierzy, pielęgniarka, asystentka stomatologiczna, grafik komputerowy, operatorzy wózków widłowych czy kierowcy zawodowi.

Sobotnia uroczystość będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Spowodowane jest to panującą w naszym kraju sytuacją sanitarno – epidemiologiczną. Ze względów bezpieczeństwa, po raz pierwszy w uroczystości zaprzysiężenia nowych żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej nie wezmą udziału ich rodziny i bliscy.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo i będzie można ją obejrzeć na kanale Wojsk Obrony Terytorialnej na YouTube.

Opr. na podstawie info pras i foto: Aneta SZCZEPANIAK Rzecznik prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Tagi: #5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej #Armia Krajowa #Mazowsze #Ostrołęka #przysięga #Pułtusk #terytorialsi #Wojska Obrony Terytorialnej #wojsko #WOT #youtube #żołnierz

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy