REKLAMA

Data publikacji: 10 lut 2020

3 WYPADKI I 5 POŻARÓW - Z KRONIKI POLICYJNEJ

3 WYPADKI I 5 POŻARÓW - Z KRONIKI POLICYJNEJ

Od 3 do 9 lutego br. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach.

04 luty
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 618 z drogą powiatową w miejscowości Gładczyn gm. Zatory. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Przypuszczalną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w przydomowej kotłowni w miejscowości Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

05 luty
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków), jeden zastęp z OSP Dziarno (3 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Świercze (7 strażaków) ugasiły pożar pryzmy obornika w gospodarstwie rolnym w miejscowości Dziarno gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było samozapalenie.

07 luty
Trzy zastępy z JRG (10 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Łachoń gm. Winnica. W skutek uderzenia samochodu osobowego w drzewo poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar butli z gazem propan – butan na terenie tartaku w miejscowości Boby gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną pożaru było niezachowanie ostrożności przy posługiwaniu się palnikiem.

08 luty
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki zderzenia samochodu osobowego z jelonkiem na drodze gminnej w miejscowości Płocochowo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię.

09 luty
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do pomocy Policji w otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Tartacznej. Wewnątrz mieszkania miała znajdować się starsza osoba, która zasłabła. Po sprawdzeniu nie stwierdzono osób wewnątrz lokalu. Mężczyzna po kilku minutach wrócił do domu ze spaceru.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy we przewodzie kominowym murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Ciółkowo Małe gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

Jeden zastęp z JRG (4strażaków) ugasił pożar suchych gałęzi na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Info: KP PSP Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy