REKLAMA

Data publikacji: 8 sie 2020

2 NOWE ZAKAŻENIA. 60 OSÓB SKIEROWANO NA KWARANTANNĘ

2 NOWE ZAKAŻENIA. 60 OSÓB SKIEROWANO NA KWARANTANNĘ

Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie pułtuskim. Dotyczą  2 mężczyzn w wieku 20+ i 40+. Osoby te przebywają w izolacji domowej i jak informuje pułtuski Sanepid stan zdrowia określany jest jako dobry. W ciągu ostatniej doby do odbycia kwarantanny domowej w powiecie pułtuskim skierowano 60 osób

W Polsce odnotowano dzisiaj kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformował rano o liczbie 843 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Podczas codziennych czynności, robienia zakupów, wyjeżdżając na wakacje, pamiętajcie o obowiązujących nadal zasadach zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, dystansie społecznym oraz częstym myciu rąk.

Od dzisiaj obowiązują w 19 powiatach nowe zasady bezpieczeństwa. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. 

RAPORT DNIA: POWIAT PUŁTUSKI

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku   z dnia 08.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 08.08.2020 r.

POLSKA - RAPORT DNIA

Zakażeni to osoby z województw: śląskiego (208), mazowieckiego (131), małopolskiego (124), wielkopolskiego (54), pomorskiego (53), podkarpackiego (44), dolnośląskiego (35), łódzkiego (31), warmińsko-mazurskiego (29), lubuskiego (25), kujawsko-pomorskiego (24), lubelskiego (22), zachodniopomorskiego (21), opolskiego (17), świętokrzyskiego (13), podlaskiego (12).

W ciągu ostatniej doby w Polsce zmarło 13 osób zakażonych koronawirusem. Większość osób, jak podaje MZ miała choroby współistniejące.

W całym kraju liczba zakażonych od początku raportowania to 51 167 osób, zmarło 1800 osób. Liczba ozdrowieńców w całym kraju to 36 403 osób.

W jakich powiatach wprowadzono dodatkowe obostrzenia?

9 powiatów zakwalifikowano do strefy czerwonej, w której zasady bezpieczeństwa są najbardziej rygorystyczne. Są to powiaty:

Do strefy żółtej, w której obostrzenia będą mniejsze, zaliczyliczono 10 powiatów. Są wśród nich powiaty:

Strefy zielone – dotychczasowe zasady wciąż obowiązują

Nowe reguły dotyczą jedynie wybranych powiatów. W pozostałych miejscach nadal obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. Pamiętajmy – epidemia wciąż trwa, dlatego wciąż musimy być ostrożni.

O czym warto pamiętać?

ProteGo Safe pomaga minimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mówi nam, czy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną. Więcej informacji o działaniu aplikacji znajdziesz na: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Źródło: PSSE Pułtusk, Ministerstwo Zdrowia

Tagi: #COVID-19 #koronawirus na Mazowszu #koronawirus w Polsce #koronawirus w Pułtusku #rekord zachorowań w Polsce

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy