REKLAMA

Data publikacji: 24 cze 2024

19-latek wyłudził kilkanaście tysięcy zł metodą na BLIK. Wpadł w ręce policji

19-latek wyłudził kilkanaście tysięcy zł metodą na BLIK. Wpadł w ręce policji

19-latek wykorzystując łatwowierność swoich ofiar, pod pretekstem ofert pracy i niesienia pomocy, wyłudzał od nich pieniądze. Wyszkowscy policjanci szybko wpadli na trop mężczyzny, którego zatrzymali na gorącym uczynku, w trakcie wypłacania pieniędzy z bankomatu. Odbierakiem" okazał się obywatel Ukrainy. Oszustowi grozi do 8 lat więzienia. 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie pracowali nad sprawą oszustw, których sprawcy podszywając się pod znajomych lub członków rodzin kontaktowali się mailowo z ofiarami i pod pretekstem udzielenia pomocy w trudnej sytuacji finansowej wyłudzali pieniądze. Przedstawiane przez oszustów historie miały na celu jedno…uzyskanie kodów BLIK i uzyskanie pieniędzy od ofiar. 

Dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom w środę (19 czerwca) rano przy jednym z bankomatów w centrum miasta funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali młodego mężczyznę, który wypłacał pieniądze za pomocą kodu BLIK uzyskanego w wyniku oszustwa.

„Odbierakiem” okazał się 19-letni obywatel Ukrainy. Ujawniono przy nim gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu oraz narkotyki. Policjanci ustalili, że w ostatnich tygodniach zatrzymany mężczyzna dokonał szeregu tego typu oszustw na terenie Wyszkowa, na sumę co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i posiadania narkotyków. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Opr. na podstawie informacji i foto: st. sierż. Huberta Prusinowskiego/KPP w Wyszkowie

Tagi: #przestępczość #oszustwo na blik #Wyszków

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy