REKLAMA

Data publikacji: 2 lut 2023

16-letni "kierowca" zatrzymany na ul. Nasielskiej

16-letni "kierowca" zatrzymany na ul. Nasielskiej

Policjanci z pułtuskiej drogówki zatrzymali nieletniego ,,kierowcę’’. 16-latek odpowie teraz za jazdę bez wymaganych uprawnień. Jednak nie on jedyny poniósł konsekwencje. Mandat otrzymał również jego ojciec, który udostępnił mu auto wbrew przepisom.

W minionym wtorek, funkcjonariusze pułtuskiej drogówki na ulicy Nasielskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. Podczas kontroli drogowej okazało się, że ,,kierowcą’’ był 16-latek bez uprawnień. W konsekwencji nieletni odpowie teraz przed sądem rodzinnym. 300 złotych mandatu otrzymał również jego ojciec, który mu to auto udostępnił.

Często wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że nie mogą ponieść żadnych konsekwencji prowadząc samochód bez prawa jazdy, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Takie myślenie jest jak najbardziej błędne. Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia. Przypominamy, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicą wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień. Za to wykroczenie grozi mandat do 300 zł.

Opr. na podstawie informacji prasowej sierż.  Renaty Soból KPP Pułtusk

Tagi: #MANDAT #ojciec #Policja #policja Pułtusk #Pułtusk #zatrzymany

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy