REKLAMA

Data publikacji: 23 lut 2024

14. Ogólnopolskie Bezpłatne Warsztaty z Programowania "Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu" [FOTO]

14. Ogólnopolskie Bezpłatne Warsztaty z Programowania "Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu" [FOTO]

11 lutego w Pułtusku zakończyliśmy pasjonującą akcję rozpowszechniania nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, jaką była 14. edycja warsztatów "Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu".

Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki, NASK, ORE, GovTech oraz lokalnych partnerów, jak Burmistrz miasta Pułtusk Pan Wojciech Gregorczyk, Pułtuska Gazeta Powiatowa, Pułtusk w SIECI, Pułtusk news mogliśmy na szeroką skalę pełnić misję popularyzacji nauki programowania w naszym powiecie. Serdecznie dziękujemy wszystkim patronom i partnerom za ich zaangażowanie i dbanie o rozwój technologiczny oraz przyszłość młodych mieszkańców regionu.

Akcja ogólnopolskiego kodowania otrzymała również wsparcie od szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu pułtuskiego. To dzięki dyrekcji, nauczycielom oraz wychowawcom możliwe było zorganizowanie wydarzenia na tak dużą skalę i dotarcie do tak wielu uczestników. Wasze zaangażowanie, otwartość i gotowość do pomocy sprawiły, że każde dziecko miało szansę odkryć świat programowania i zainspirować się do dalszego zgłębiania tej tematyki.

ROZMOWA Z ORGANIZATORKAMI PRZEPROWADZONA NA STARCIE WARSZTATÓW 

W 14 edycji po raz kolejny frekwencja znacznie przewyższyła nasze oczekiwania. Odwiedziło nas ponad 170 młodych pasjonatów programowania. Cieszymy się również z rekordowej liczby „starszej” młodzieży, która już teraz wiąże swoją przyszłość z zawodem programisty lub cyberbezpieczniaka.

 

Na warsztatach uczestnicy wcielili się w rolę Poszukiwaczy Kodów. W trakcie zajęć mieli wyjątkową okazję do eksplorowania krain pełnych labiryntów, ukrytych skarbów, a także błędów w kodzie. Tym razem zaproponowaliśmy aż cztery środowiska programistyczne tj. Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor oraz Python. Wszystkie warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za spędzony wspólnie czas, kreatywną pracę i zaangażowanie. Rozpoczęcie nauki programowania w młodym wieku ma ogromne znaczenie, co potwierdza fakt, że aż 75% dzieci uczestniczących w zajęciach znacznie poprawiło umiejętności skupienia się na zadaniach, co przełożyło się na wyniki z przedmiotów szkolnych. Programowanie nie tylko motywuje najmłodsze grupy do nauki czytania i liczenia, ale także rozwija niezastąpione umiejętności logicznego myślenia, dedukcji, oceny sytuacji, wnioskowania, szukania rozwiązań i osiągania celów.

Dla tych, którzy chcieliby kontynuować swoją przygodę z programowaniem, zachęcamy do zapisów na kolejne kursy semestralne, które rozpoczną się 22 lutego. To ostatni moment, aby dołączyć do nowych grup. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: pultusk@giganciprogramowania.edu.pl lub telefonicznie pod numerem 515 205 860.

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach! 

Zespół Gigantów Programowania

Tagi: #edukacja #dzieci #Pułtusk #ciekawe

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy