REKLAMA

Data publikacji: 23 sty 2023

11 RAZY STRAŻACY WZYWANI BYLI NA POMOC

11 RAZY STRAŻACY WZYWANI BYLI NA POMOC

W minionym tygodniu (16-22 stycznia br.) jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 11 zdarzeniach.

16 stycznia

WYPADEK W GMINIE GZY – POSZKODOWANY 13-LATEK

Cztery zastępy: trzy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden z OSP Przewodowo (3 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Przewodowo – Majorat gm. Gzy. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 13-letniemu poszkodowanemu chłopcu.

WYPADEK W GMINIE ZATORY – POSZKODOWANA KOBIETA

Dwa zastępy: jeden z OSP Pniewo (4 ratowników) oraz jeden z OSP Drwały (6 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Kępa Zatorska gm. Zatory. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz kierowaniu ruchem na drodze powiatowej.

17 stycznia

POŻAR SAMOCHODU

Pięć zastępów: trzy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz dwa z OSP Świercze(8 strażaków) zadysponowano do pożaru samochodu osobowego znajdującego się w garażu w budynku mieszkalnym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się samochodu i pomieszczenia, w którym się znajdował. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie odnotowano.

19 stycznia

WEZWANI DO POCHYLONEGO DRZEWA

Jeden zastęp z JRG Pułtusk ( 3 ratowników) zadysponowano do pochylonego drzewa nad domkiem letniskowym w miejscowości Kępiaste gm. Pokrzywnica. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono brak możliwości usunięcia drzewa siłami Straży Pożarnej. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pouczyli właścicieli o konieczności usunięcia drzewa przez specjalistyczną firmę.

INTERWENCJA STRAŻAKÓW PRZY UL. WIDOK W PUŁTUSKU

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) zadysponowano do wyczuwalnego zapachu gazu w mieszkaniu przy ulicy Widok w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że zapach unosi się po wcześniejszej wymianie butli gazowej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przewietrzeniu mieszkania.

20 stycznia

WEZWANI NA UL. BARTODZIEJSKĄ W PUŁTUSKU

Jeden zastęp z JRG Pułtusk ( 4 ratowników) zadysponowano do załączonej czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ulicy Benedyktyńskiej w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu pomiaru zagrożeń nie stwierdzono.

21 stycznia

WYPADEK NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ

Trzy zastępy: jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników), jeden z JRG Wyszków (4 ratowników) oraz jeden z OSP Pniewo (6 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wielątki Rosochate powiat wyszkowski.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

WEZWANI DO POWALONYCH DRZEW

Jeden zastęp z OSP Trzciniec (5 ratowników) usunął dwa powalone drzewa na drogę powiatową w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk. Tego samego dnia jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 ratowników) usunął powalone drzewo na drogę powiatową w miejscowości Klusek gm. Pokrzywnica.

POŻAR SADZY W KOMINIE

Dwa zastępy: jeden z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Ciółkowo Rządowe gm. Obryte.

WEZWANI DO OTWARCIA MIESZKANIA W KTÓRYM ZNAJDOWAŁA SIĘ OSOBA POTRZEBUJĄCA POMOCY

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zadysponowano do pomocy w otwarciu mieszkania w Pułtusku przy ulicy Adama Mickiewicza. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi do mieszkania oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie znajdującej się w środku.

Opr. na podstawie informacji prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ Foto OSP Obryte, OSP Pniewo, OSP Świercze

Tagi: #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #kronika strażacka #OSP Drwały #OSP Obryte #OSP Pniewo #OSP Pokrzywnica #OSP Przewodowo #OSP Świercze #OSP Trzciniec #OSP Trzepowo #Przewodowo #Pułtusk #straż po żarna #wypadek #Wyszków

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy