REKLAMA

Data publikacji: 4 sty 2021

10 INTERWENCJI STRAŻY

10 INTERWENCJI STRAŻY

W dniach 28.12.2020 r. – 03.01.2021 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 10 zdarzeniach.

DACHOWANIE SAMOCHODU W PSARACH

28 grudnia, dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) zostały zadysponowane do kolizji drogowej (dachowanie samochodu osobowego) na drodze powiatowej w miejscowości Psary gm. Obryte. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 

KOLIZJA DROGOWA W WINNICZCE

29 grudnia, 2 zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (6 ratowników) zostały zadysponowane do kolizji drogowej (zjechanie samochodu osobowego do przydrożnego rowu) na drodze gminnej w miejscowości Winniczka gm. Winnica. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.   

POMOGLI W TRANSPORCIE CHOREGO

30 grudnia, dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane na ul. Białowiejską do pomocy Pogotowiu Ratunkowemu w zniesieniu otyłego pacjenta do karetki pogotowia w celu przetransportowania do szpitala.  

POŻAR ŚMIECI NA PRYWATNEJ POSESJI

30 grudnia, jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmieci na jednej z posesji w Pułtusku na ul. Polnej. Właściciel posesji został pouczony o zakazie wypalania śmieci.

NA RATUNEK MAŁEMU KOTKOWI

1 stycznia, jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany na ul. 13 Pułku Piechoty do pomocy w ściągnięciu z drzewa małego kotka, który przestraszył się fajerwerków i nie potrafił samodzielnie zejść. Ratownicy po zdjęciu kotka przekazali go właścicielowi.

POŻAR SADZY W KOMINIE

1 stycznia, jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Obryte. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

POŻAR MIESZKANIA PRZY UL. I. DASZYŃSKIEGO

2 stycznia, trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Ignacego Daszyńskiego. Właściciel mieszkania ugasił pożar boazerii przed przybyciem Straży Pożarnej.  Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku zdarzenia nie odnotowano osób poszkodowanych.

POŻAR KARP DRZEW

2 stycznia, jeden zastęp z OSP Świercze (6 strażaków) ugasił pożar tlących się karp drzew w miejscowości Klukówek gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie. 

WYPADEK W MIEJSCOWOŚCI OBRYTE

2 stycznia, dwa zastępy z JRG (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego na drodze gminnej w miejscowości Obryte. W wyniku zjechania samochodu osobowego do przydrożnego rowu, a następnie uderzenia w drzewo poszkodowane zostały dwie osoby. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego jedna z osób poszkodowanych została zabrana do szpitala. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata kontroli nad pojazdem. 

POŻAR SADZY W KOMINIE

3 stycznia, dwa zastępy z JRG (5 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego w miejscowości Pokrzywnica. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

Opr. ma podstawie info. pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/FOTO: OSP Obryte/KPP Pułtusk/

Tagi: #kronika strażacka #na ratunek #OSP Obryte #OSP Pokrzywnica #OSP Pułtusk #OSP Świercze #OSP Winnica #pomoc #pożar #straż pożarna #Straż Pożarna w Pułtusku #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy