/Koncert Pieśni Patriotycznej ,,Pieśń ujdzie cało…” 2023 r. [FOTO, VIDEO]

Koncert Pieśni Patriotycznej ,,Pieśń ujdzie cało…” 2023 r. [FOTO, VIDEO]

Organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku już od 13 lat Koncert Pieśni Patriotycznej pt. ,,Pieśń ujdzie cało…” to jedno z najbardziej znanych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. W tym roku zorganizowany 16.11.2023 r. przyciągnął dużą publiczność i zgromadził ponad 70-cioro uczestników.

O konkursie udało nam się porozmawiać z Anną Majewską – Dyrektor LO im. Piotra Skargi w Pułtusku.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsorów i wszystkich osób, dzięki którym możliwa była organizacja tegorocznej edycji powiatowego konkursu pieśni patriotycznej. Dziękujemy Panu Staroście Powiatu Pułtuskiego za ufundowanie pierwszej nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych, Panu Burmistrzowi Miasta Pułtusk za pierwszą nagrodę w kategorii szkół podstawowych, Pani Aldonie Łaszczyk za nagrody finansowe w kategorii piosenki kresowej oraz Panu Andrzejowi Grabowskiemu Honorowemu Prezesowi Związku Piłsudczyków.

– dziękowałą dyrektor Anna Majewska

Uczestnicy startowali w trzech kategoriach:

  1. Pieśń Patriotyczna dla szkół podstawowych.
  2. Pieśń Patriotyczna dla szkół średnich.
  3. Pieśń Kresowa dla szkół podstawowych i średnich.

W tym roku zostały ufundowane także nagrody specjalne:

– nagroda od Stowarzyszenia – Pamięć i Tożsamość im. Wincentego Witosa – od Witolda Chrzanowskiego i Agaty Łojek,

– nagroda od Radnego Rady Miejskiej Adama Maickiego,

– 7 nagród dodatkowych od anonimowych darczyńców.

Miło mi również poinformować, że Konkurs Pieśni Patriotycznej – „Pieśń ujdzie cało” oraz nasz konkurs języka angielskiego ,,English Master” w zeszłym roku szkolnym po raz pierwszy zostały wpisane na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty do wykazu zawodów wiedzy i pierwsze trzy miejsca były uwzględniane jako osiągnięcia punktowane w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dodam, że konkursy te były jedynymi osiągnięciami punktowanymi z terenu naszego powiatu na świadectwie ósmoklasisty. W tym roku również podjęliśmy działania w tym kierunku i z nadzieją czekamy na decyzję Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

– poinformowała dyrektor Anna Majewska

Uczestników oceniało Jury w składzie:

Wanda Koniecka-Pieńkos – Wiceprezes Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, Oddział w Pułtusku, wieloletnia nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi i pomysłodawczyni Konkursu Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”.

Aldona Łaszczych – nauczycielka języka polskiego, sybiraczka, przyjaciółka szkoły, która jest z nami od pierwszej edycji konkursu.

Michał Kisiel – Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku.

Ewa Frakstein – ukończyła Wyższą Szkołę Muzyczną we Wrocławiu, wydział wokalno-aktorski, śpiewanie rozpoczęła w rodzinnym Wrocławiu, potem przyszła pora na Warszawską Operę Kameralną, w której spędziła 25 lat, śpiewając czołowe partie sopranowe, przeważnie w operach Mozarta oraz muzyce barokowej. Koncertowała na estradach Polski i całego świata: Japonii, Libanu, Austrii, Francji, Niemiec, Włoch, Danii. Udzielała lekcji fortepianu i śpiewu.

Szymon Fabisiak – absolwent liceum, muzyk, wokalista, lider zespołu Carol Markovsky, a także laureat wielu edycji konkursu ,,Pieśń ujdzie cało”.

Przybyli na wydarzenie wysłuchali 24 utworów w trzech kategoriach. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jednak po długich naradach Jury ogłosiło werdykt:

W kategorii Pieśń Patriotyczna dla szkół podstawowych

I miejsce: Maja Gąszcz z utworem ,,Miasto 44” (uczennica PSP im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, opiekun: Renata Golatowska)

II miejsce: Chór z utworem ,,Dziś idę walczyć Mamo” (uczennice ZSP w Pniewie, opiekun: Marek Siemieniak)

III miejsce: Alicja Laura Paradowska z utworem ,,Mury” (PSP w Skaszewie Włościańskim, opiekun: Marzena Kordowska)

Maja Gąszcz

W kategorii szkół ponadpodstawowych

I miejsce: Natalia Łączkowska z utworem ,,Mury” (ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, opiekun: Danuta Filipiak)

II miejsce: Zespół Bratniacy z utworem ,,Niepodległa, niepokorna” (ZSCKR im. A. Świętochowskiego w Gołotczyżnie, opikunowie: Agata Paradowska, Małgorzata Gregorowicz)

III miejsce: Anna Krupińska z utworem ,,Kolęda Warszawska 1939” (ZS im. Bolesława Prusa w Pułtusku, opiekun: Jolanta Siuda)

Natalia Łączkowska

W kategorii pieśni kresowej

I miejsce: Maciej Pietrzykowski z utworem ,,Już mi raz zabrali Wilno” (PSP nr 3 z OI im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku, opiekun: Marta Dobrzyńska)

II miejsce: Zespół Kantylena z utworem Gwęda o miłości ojczyzny” (ZS nr 2 z OI w Pułtusku, opikun: Renata Golatowska)

III miejsce: Karolina Fabisiak z utworem ,,Polesia czar” (LO im. Piotra Skargi w Pułtusku, opiekun: Rafał Chmielewski)

Wyróżnienie: Sandra Włodarczyk z utworem ,,Sen o Lwowie” (ZPO w Zatorach, opiekun: Marek Siemieniak)

Kantylena

@putusk_news Już mi raz zabrali Wilno…🎶 I miejsce w konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii Pieśń Kresowa ❤️ Zdolna ta nasza #mlodziez ❤️ #dc #edukacja #muzyka #szkola #liceum #pultusk #polska🇵🇱 ♬ dźwięk oryginalny – PUŁTUSK_NEWS

Nagroda od Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość im. Wincentego Witosa:

Natalia Łączkowska z utworem ,,Mury” (ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, opiekun: Danuta Filipiak)

Nagroda od Adama Maickiego: 

Karolina Fabisiak z utworem ,,Polesia czar” (LO im. Piotra Skargi w Pułtusku, opiekun: Rafał Chmielewski)

Nagrody specjalne

Szkoły podstawowe: Duet Trymolki, Laura Kisiel, Marcelina Pietruszczak, Ewelina Dąbrowska/ Weronika Kur/ Sabina Maliszewska

Szkoły ponadpodstawowe: Katarzyna Zadruska, Wiktoria Radziszewska

Pieśń kresowa: Oliwia Tomczyk, Aleksandra Janas

FOTORELACJA: