/Zaśpiewają podczas koncertu “Młodzi śpiewają dla Niepodległej”. To zwycięzcy konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie “Kobiety wspierają Kobiety”

Zaśpiewają podczas koncertu “Młodzi śpiewają dla Niepodległej”. To zwycięzcy konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie “Kobiety wspierają Kobiety”

150 młodych wykonawców wzięło udział z II edycji konkursu pieśni patriotycznych pn.: „Młodzi śpiewają dla Niepodległej” organizowanego przez Stowarzyszenie “Kobiety wspierają Kobiety”. Wśród zwycięzców nie zabrakło utalentowanych, młodych patriotów z naszego powiatu. Usłyszymy ich podczas finałowego Koncertu Patriotycznego, który odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00 w miejscowości Podborze (powiat makowski) w Zajeździe “Cobra”.

II edycja konkursu, podobnie jak ubiegłoroczna spotkała się z dużym zainteresowanie młodego pokolenia. Wpłynęło ponad 100 nagrań, a swoje interpretacje utworów patriotycznych przedstawiło ponad 150 młodych wykonawców.

I edycja konkursu pieśni patriotycznej dla dzieci i młodzieży z terenu północno-wschodniego Mazowsza pn. „Młodzi śpiewają dla Niepodległej” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiłyśmy zorganizować II edycję konkursu. Podobnie jak w poprzedniej edycji ilość zgłoszeń oraz poziom wykonania utworów przerosły nasze oczekiwania, dlatego poza głównymi nagrodami za zajęcie I, II, i III miejsca jury postanowiło wyróżnić kolejnych uczestników konkursu.

Dorota Subda – Prezes Stowarzyszenia “Kobiety wspierają Kobiety”

Ta inicjatywa Stowarzyszenia nie jest jedyną. Prężnie działają od roku a wśród założycielek są również pułtuszczanki.

Ideą założenia w 2022 r. Stowarzyszenia „Kobiety wspierają Kobiety” było podkreślanie i zwiększanie udziału kobiet w życiu publicznym, społecznym i zawodowym. Mamy na swoim koncie organizację wielu prestiżowych wydarzeń, w tym: koncertów, konferencji, warsztatów motywacyjnych oraz spotkań okolicznościowych.

Anna Ignatowicz – Sekretarz Stowarzyszenia “Kobiety wspierają Kobiety”

Frekwencja tegoroczna dowodzi, że młode pokolenie Polaków jest otwarte na taką formę kształtowania postaw patriotycznych oraz umacnianie świadomości narodowej a inicjatywa Stowarzyszenia “Kobiety wspierają Kobiety” daje im dodatkowo powód do rozwijania zainteresowań muzycznych kształtując przy tym postawy patriotyczne i skłaniając do zainteresowania historią Polski.

Dlaczego stowarzyszenie, które kieruje swoją ofertę głównie do Pań pomyślało o zorganizowaniu konkursu dla dzieci i młodzieży?

W role życiowe kobiet, głównie jako matek, jest wpisane wychowanie dzieci. Chcemy, aby postawy najmłodszych obywateli naszej Ojczyzny kształtowały się w duchu patriotyzmu, poczucia wspólnoty i odpowiedzialności. Głęboko wierzymy, że zaszczepione w dzieciach wartości przyniosą owoce w ich dorosłym życiu, że będą z takim samym zaangażowaniem w patriotyzm wychowywać kolejne pokolenia Polaków.

Kamila Mokrzycka – Wiceprezes Stowarzyszenia “Kobiety wspierają Kobiety”

Uczestnikami konkursu pieśni patriotycznych pn.: „Młodzi śpiewają dla Niepodległej” są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatów: ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego, pułtuskiego, wyszkowskiego, wołomińskiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, siedleckiego, łosickiego i garwolińskiego. Celem Konkursu Pieśni Patriotycznych pn. „Młodzi śpiewają dla Niepodległej” jest głównie uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, rozwijanie zainteresowań i muzycznych zdolności uczniów oraz kształtowanie postaw patriotycznych i integracja środowiska.

4 listopada br. po wielu godzinach przesłuchań nadesłanych nagrań i bardzo burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Komisja obradowała w składzie: Sylwia Słojkowska-Affelska – Przewodnicząca, Dariusz Zawadzki, Paweł Andruszkiewicz.

18 listopada w Zajeździe Cobra pod Ostrowią Mazowiecką odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu oraz koncert laureatów, podczas którego będziemy mogli podziwiać talenty muzyczne dzieci i młodzieży.

Agnieszka Kiljańczyk – Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia “Kobiety wspierają Kobiety

WYNIKI KONKURSU

W kategorii I – klasy I-III szkoły podstawowe

Miejsce I – Jan Sobótka z Jakubowa z utworem “Zachwyca nas Polska”
Miejsce II – Zespół „Wesołe nutki” z miejscowości Świercze w składzie – Lena Gorczyńska, Maja Rogalska, Barbara Skorupska z utworem „Przybyli ułani pod okienko”
Miejsce III – Zofia Rucińska z Mińska Mazowieckiego, z utworem „Co to jest Niepodległość”
Wyróżnienie I – Weronika Grabowska z miejscowości Duczki, z utworem „Płynie Wisła, płynie”
Wyróżnienie II – Łucja Roszak uczennica SP w Samogoszczy z utworem „Jesteśmy Polką i Polakiem”

W kategorii II – klasy IV-VIII szkoły podstawowe

Miejsce I – Emilia Głodek z miejscowości Kąty z utworem “Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”
Miejsce II – Maja Gąszcz z Pułtuska z utworem „Miasto 44”
Miejsce III – Karolina Bajer z Korytnicy z utworem „Cisza. Modlitwa katyńska”
Wyróżnienie I – Julia Rucińska z Mińska Mazowieckiego z utworem „Póki Polska żyje w nas”
Wyróżnienie II – Julia Pliszka z miejscowości Kowiesy z utworem „Co to jest niepodległość”

W kategorii III – szkoły ponadpodstawowe

Miejsce I – Martyna Gozdalik z miejscowości Zakrzew z utworem “Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”
Miejsce II – Zuzanna Czarnecka i Olga Kalinowska z Pułtuska z utworem „Mamo Tyś płakała”
Miejsce III – Karolina Fabisiak z miejscowości Magnuszew Duży z utworem „Hymn” Juliusza Słowackiego
Wyróżnienie I – Maria Rucińska z Mińska Mazowieckiego, z utworem „Kolęda warszawska”
Wyróżnienie II – Maja Klinowska z miejscowości Zawiszyn z utworem „Piechota”
Wyróżnienie III – Zofia Kulbicka z miejscowości Lipiny z utworem „Wolność”

Foto: ze strony Stowarzyszenia “Kobiety wspierają Kobiety”. Infografika pultusk.news