/Asp. Paweł Załęski mianowany Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Pułtusku

Asp. Paweł Załęski mianowany Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Pułtusku

Dzisiaj na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku mianowany został asp. Paweł Załęski. Na uroczystej zbiórce obecna była Kadra Kierownicza, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni jednostki.

Podczas dzisiejszej uroczystej zbiórki Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku docenił zaangażowanie asp. Pawła Załęskiego, któremu 5 września br. powierzył obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji.

Jak podkreślił Szef pułtuskich policjantów na tę decyzję wpływ miało m.in. doświadczenie zawodowe, pracowitość funkcjonariusza, skrupulatność, energiczność i oddanie służbie. Komendant złożył „zatwierdzonemu” już na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji serdeczne gratulacje. W swoim wystąpieniu zaznaczył również, że dzisiejszy awans to nie tylko uhonorowanie dotychczasowej drogi zawodowej, ale także wielkie zobowiązanie do dalszej ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców powiatu pułtuskiego a połączenie cech charakteru, osobowości i pracowitości gwarantuje podołanie nowym wyzwaniom.

Obecni na uroczystej zbiórce życzyli asp. Pawłowi Załęskiemu wytrwałości i wszelkiej pomyślności w realizacji stawianych przed nim zadań, kolejnych osiągnięć zawodowych i wiele satysfakcji ze służby. Zastępca Naczelnika podkreślił, że pracuje z bardzo dobrymi policjantami, podziękował za zaufanie jakim został obdarzony i poprosił o koleżeńskie wsparcie na zajmowanym stanowisku.

Asp. Paweł Załęski do służby w Policji został przyjęty w 2011 roku, zaczynając w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. Od 2014 r. związany był z Posterunkiem Policji w Pokrzywnicy, 9 lat pełnił funkcję dzielnicowego, natomiast od kwietni br. zajmował stanowisko Kierownika Posterunku.
Pełniąc funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji odpowiedzialny będzie za Zespół Dzielnicowych, Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Zespół ds. Wykroczeń.

kom. Milena Kopczyńska/ Foto KPP Pułtusk