/ŚWIERCZE. PIKNIK W 105 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ [FOTO]

ŚWIERCZE. PIKNIK W 105 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ [FOTO]

Gmina Świercze wraz z Stowarzyszeniem Wsparcia Społecznego w Świeszewie oraz Mateuszem Malinowskim przy pomocy harcerzy zorganizowali piknik by uczcić Niepodległą.

W programie były warsztaty, stoiska tematyczne, wystawa, wojskowa grochówka, a także występy artystyczne Szkoły Podstawowej Strzegocinie gm. Świercze oraz krótki spektakl przygotowany przez uczestników WTZ. Na zakończenie organizatorzy przygotowali tort a uczestnicy wypuścili biało-czerwone balony z życzeniami dla Niepodległej Polski.

Każde dziecko to nieoszlifowany diament posiadający ukryte talenty i potrzeba mistrza aby zauważył i pomógł w rozwinięciu się talentu. Nasz maestro Pani Agnieszka Laskowska od wielu lat robi to z pasją, jej zmysł artystyczny pozwala na osiąganie sukcesów przez nasze dzieci. W ubiegłorocznym konkursie „Młodzi śpiewają dla Niepodległej” miejsce I wywalczyły – Amelka Podgrudna i Basia Skorupska, które brawurowo wykonały utwór „Polska”, talent się rozwija i Basia tym razem akompaniowała wokalistkom na ukulele. Mając takie dzieci i takiego nauczyciela można być spokojnym – gdzie się pokażą występ chwyta za serce.

– komentował Wójt Gminy Świercze Adam Misiewicz

Sponsorami wydarzenia była firma Emitel oraz Bank Spółdzielczy w Nasielsku

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli
Henryk Kowalczyk Minister-członek rady ministrów, IPN Oddział w Warszaw oraz Biuro Niepodległa.

Autor: Mateusz Malinowski- Pułtusk.news

Fotorelacja: