/Stolica zdobyta! Nadnarwianka ze zwycięstwem

Stolica zdobyta! Nadnarwianka ze zwycięstwem

Nadnarwianka wygrała w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki V ligi z Unią Warszawa 1:0. Po dwóch tygodniach rozczarowań pułtuszczanie wrócili na zwycięską ścieżkę. 

Przez większość rundy absencje nie dotykały podstawowej jedenastki Pawła Zacharskiego. Pod koniec piłkarskiej jesieni sytuacja ulega jednak zmianie. Kontuzjowany jest bramkarz Michał Przychodzki, którego zastępuje junior Michał Obidziński. W sobotę w Warszawie zabrakło też Macieja Ostrowskiego (pauza za kartki) i Szymona Rudnika (uraz). Zastąpili ich wychowankowie: Gerard Gemza i Mateusz Stępniewski. 

Początkowo sobotnie spotkanie miało być rozegrane w Pułtusku. Zły stan murawy, użytkowanej przez wiele drużyn, sprawił jednak że rywalizację przeniesiono na sztuczną płytę boiska przy ulicy Obrońców Tobruku w Warszawie, a Unia stała jej gospodarzem. 

Zmagania rozpoczęły się po myśli Nadnarwianki. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Cynt, a bierność rywali wykorzystał Dawid Sokołowski. Pułtusk prowadził 1:0.

Zespół Zacharskiego przeważał, ale w sobotę wykazywał się dużą nieskutecznością. Gdyby porównać strzały, Nadnarwianka miała ich pewnie kilka razy więcej, statystyka celnych uderzeń byłaby już jednak bliższa remisu. 

Swoje szanse mieli w sobotę Nico Wouters, Paweł Jabłoński (tego dwukrotnie zatrzymał bramkarz gospodarzy), Stępniewski (on z kolei przegrał sytuację sam na sam) czy Maciej Towarek. Z kolei do pustej bramki piłki nie dał rady skierować z dystansu Patryk Cynt. 

Niewykorzystane okazje lubią się mścić. Szczęśliwie w sobotę było inaczej, choć Unia w grze o punkt była do samego końca. 

Za tydzień ostatni mecz rundy. Nadnarwianka znów pojedzie do stolicy, tym razem aby zmierzyć się z szóstym w tabeli Drukarzem Warszawa. Pułtusk zajmuje czwartą lokatę. 

Unia Warszawa – Nadnarwianka Pułtusk 0:1 (0:1) 
Sokołowski 10

Obidziński – Jagielski, Gemza, Sokołowski – Wiechowski, Cynt, Towarek, Pietroń – Jabłoński (90. Malik) , Wouters, Stępniewski (76. Cywiński) 

ML