/[FOTO] 3 tys. widzów! Podsumowanie “Tradycji Teatralnych Pułtuska”

[FOTO] 3 tys. widzów! Podsumowanie “Tradycji Teatralnych Pułtuska”

Dzisiaj w Kinie “Narew” odbyło się podsumowanie IX edycji “Tradycji Teatralnych Pułtuska” i wręczenie nagród dla laureatów konkursu teatrów amatorskich.

W tym roku na deskach scenicznych w naszym mieście królował Aleksander Fredro. Widzowie przedstawień mogli zatem liczyć na olbrzymią dawkę śmiechu, za którym częstokroć kryła się jednak poważna refleksja o człowieku i rzeczywistości, a widzów było niemało. Dyrektor MCKiS Izabela Sosnowicz-Ptak podkreśliła, że tegoroczne premiery i powtórki teatralne obejrzało w sumie ok. 3 tysięcy osób! Projekt już na stałe wpisał się w tradycję naszego miasta i staje się coraz bardziej popularny wśród lokalnej społeczności.

Jak co roku, w ramach projektu odbył się także Konkurs “PTA-K”. Rywalizują w nim amatorskie grupy teatralne z naszego miasta i regionu. Na scenie wystąpili aktorzy z: Pułtuska, Serocka, Ciechanowa i Warszawy.

W publikacji na temat projektu, która została wręczona gościom i uczestnikom, znalazł się obszerny protokół z posiedzenia jury. Publikujemy jego treść wraz z wynikami:

Po uroczystym ogłoszeniu wyników (na które zresztą publiczność reagowała gorącymi oklaskami i okrzykami radości) oraz wręczeniu nagród odbyła się projekcja filmu podsumowującego tegoroczną edycję konkursu.

Gratulujemy Organizatorom i Partnerom przedsięwzięcia! Już nie możemy doczekać się kolejnej, dziesiątej edycji projektu.