/POLICJA APELUJE: nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi zamarznięcie

POLICJA APELUJE: nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi zamarznięcie

Nadchodzą zimne noce, przez co spadki temperatury mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Wielu z nich nie posiada własnego „kąta” więc, aby przetrwać śpią w altanach ogrodowych, pustostanach, parkach a w najlepszym wypadku na ogrzewanych klatkach schodowych. W takich przypadkach dochodzi często do nieszczęść. “Naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom” – apeluje pułtuska Policja.

Policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których przebywają lub mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Podejmowane działania mają charakter pomocowy. Celem funkcjonariuszy jest zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, przekazywanie im wiadomości o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

Apelujmy do wszystkich mieszkańców powiatu pułtuskiego o informowanie policji o osobach samotnych, bezradnych, bezdomnych potrzebujących pomocy. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi zamarznięcie.

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku

Zgłoszenia informacji o niepokojącym zjawisku możemy również dokonać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

KPP Pułtusk

Autor: kom. Milena Kopczyńska/ infografika: foto Policja Pułtusk oraz domena publiczna