/[FOTO] Ślubowanie pierwszoklasistów u “Klaudynki”

[FOTO] Ślubowanie pierwszoklasistów u “Klaudynki”

To był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. 26 października poprzez uroczysty akt ślubowania zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów.

W pułtuskiej “Klaudynce” naukę rozpoczęło w tym roku szkolnym 52 pierwszoklasistów. Wychowawcy to: Agnieszka Marjańska – klasa IA i Małgorzata Strzyżewska – klasa – IB.

Uroczystość rozpoczęli bohaterowie tego dnia – uczniowie klas pierwszych, który zaprezentowali słowno-muzyczny program artystyczny. Tak ważne wydarzenie w życiu społeczności szkolnej nie mogło odbyć się bez przywołania pamięci o patronce placówki oświatowej – Klaudynie Potockiej. W rolę patronki szkoły wcieliła się nauczycielka Sara Sękowska.

Wszystkich uczniów oraz ich rodziny powitał dyrektor PSP im. Klaudyny Potockiej Kamil Grabowski. Po części artystycznej przyszedł czas na część oficjalną uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, wspólnie odśpiewano hymn państwowy zaś uczennica Zuzanna Szulecka zachwyciła jako solistka, śpiewając hymn szkoły.

Przyszedł czas na najważniejszą chwilę uroczystości – złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych które poprowadziła wicedyrektor Anna Latek. Po ślubowaniu dyrektor szkoły Kami Grabowski dokonał tradycyjnego pasowania na ucznia.

Na pamiątkę tego ważnego dnia pierwszoklasiści otrzymali prezenty: odznaki i torby szkolne z logo szkoły.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć zaproszonych gości, którzy złożyli wszystkim pierwszoklasistom, ich rodzicom oraz wychowawczyniom życzenia i gratulacje oraz wręczyli drobne upominki.

Po oficjalnej uroczystości na pierwszoklasistów czekała niespodzianka w postaci poczęstunku.