/Małe rozczarowanie na Nadnarwiance

Małe rozczarowanie na Nadnarwiance

Sobotni rywal okazał się być “amatorem” tylko z nazwy. W meczu 12. kolejki V ligi Nadnarwianka przeważała, ale ostatecznie zremisowała u siebie 1:1 z zespołem z Maszewa.

Gospodarze przystępowali do spotkania po historycznym 11:0 z Wkrą Bieżuń. Amator jawił się jednak jako nieporównywalnie mocniejszy rywal. Maszewo traciło w tabeli co prawda sporo – siedem punktów – ale zajmowało solidną szóstą pozycję (Nadnarwianka po 11 meczach była trzecia).

Amator przywiózł do Pułtuska doświadczoną drużynę – sześciu piłkarzy podstawowego składu miało więcej niż 30 lat. Goście grali w sposób wyrachowany i osiągnęli swój cel, choć to Nadnarwianka przeważała przez większość meczu.

W pierwszej połowie przeciwnika dwukrotnie ratowała poprzeczka po próbach Pawła Jabłońskiego i Macieja Ostrowskiego. Większą precyzją wykazał się 17-letni Maciej Towarek, który dał prowadzenie 1:0.

Wynik był niebezpieczny, szczególnie że boisko po ostatnich ulewach nie przypominało “dywanu”. Pułtuszczanie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale w 67. minucie to rywale strzelili gola. Kontrę na bramkę zamienił Damian Tomczyk.

Zespół Zacharskiego rzucił się do odrabiania strat. Głęboko po piłkę cofał się Jabłoński i właśnie po jego podaniu dogodną okazję miał Nico Wouters, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Czas uciekał, a w grze Nadnarwianki dominowała asekuracja, choć można to na pewno w pewnej części wytłumaczyć stanem murawy. W samej końcówce to jeszcze Amator miał “piłkę meczową”, ale 40-letni Bartłomiej Debicki kopnął niecelnie.

Za tydzień Nadnarwiankę czeka wyjazdowy mecz ze Świtem Staroźreby. Za dwa tygodnie do Pułtuska przyjedzie Unia Warszawa.

Nadnarwianka Pułtusk – Amator Maszewo 1:1 (1:0)
Towarek 18 – Tomczyk 67

Przychodzki – Jagielski, Sokołowski, Ostrowski – Wiechowski (90+1 Żołnierzak), Towarek, Cynt, Pietroń – Rudnik (69 Bobowski), Wouters, Jabłoński

ML