/Tym razem napis pojawił się przy szkole w Przewodowie

Tym razem napis pojawił się przy szkole w Przewodowie

Kilka dni temu na łamach portalu poruszyliśmy temat napisów, które pojawiły się na tablicach z radarami prędkości w gminie Winnica. Tym razem hakerzy postanowili zająć się tablicą w Przewodowie (gmina Gzy).

Na tablicach znajdujących się w gminie Winnica zamiast informacji o aktualnej prędkości z jaką poruszają się kierowcy pojawiły się wulgarne napisy skierowany do obecnej partii rządzącej.

Golądkowo (gmina Winnica). Tablica przy szkole. 19.10.2023r.

Część osób w komentarzach pod artykułem oceniło to jako zabawny żart jednak większości słynne ,,osiem gwiazdek” nie przypadło do gustu. Nawet Ci, którzy nie są zwolennikami rządów PiS uznali, że taka forma manifestacji swoich poglądów jest zbyt wulgarna i żenująca a w dodatku stwarza ona zagrożenie dla kierowców. Szczególne oburzenie wywołał fakt, że tablice znajdują się w bliskim sąsiedztwie szkół.

Nie wiemy czy to zwykły zbieg okoliczności czy może osoby odpowiedzialne za ten nielegalny proceder ,,hakowania” tablic czytały komentarze pod naszym wpisem ale koncepcja została nieco zmieniona.

Dziś (25.10.23 r.) na redakcyjną skrzynkę około godziny 8:00 otrzymaliśmy takie oto zdjęcie.

Tym razem na tablicy zamiast ,,*ebać PIS” widnieje napis ,,PIS to zło”. Tablica znajduje się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Przewodowie (gmina. Gzy).

Mimo, że tablica nie zawiera już wulgarnych napisów, to sam pomysł na takie manifestowanie poglądów nadal stwarza zagrożenie dla poruszających się tą drogą kierowców, którzy zatrzymują się i sprawdzają co jest tam napisane. Ponadto część z nich gwałtownie zwalnia, ponieważ tablica zawiera błędną informację co do ich aktualnej prędkości jazdy ,,99″. To wszystko w połączeniu z kiepskimi warunkami pogodowymi może zakończyć się tragedią.

W naszej ocenie tablice z radarem prędkości nie są odpowiednim miejsce na wyrażanie swoich poglądów, bez wzglądu na ich treść. Zostały one postawione w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w sąsiedztwie szkół podstawowych a obecnie stwarzają one dodatkowe zagrożenie. Apelujemy o rozwagę do kierowców jadących tą drogą.

Pułtusk.news

Serdeczne podziękowania kierujemy do Internautki, która przesłała zdjęcie do naszej redakcji.