/LAŁO JAK Z CEBRA A ONE NIEPOKONANE! Widowiskowy mecz Fuks Brix Pułtusk

LAŁO JAK Z CEBRA A ONE NIEPOKONANE! Widowiskowy mecz Fuks Brix Pułtusk

36 bramek w 5 meczach 8 kolejki padło na boiskach III ligi. Duży udział w tej statystyce ma Fuks BRIX Pułtusk, który na własnym boisku mierzył się w minioną niedzielę z drużyną WAP Warszawa i na swoim koncie ma 7 bramek.

W meczu nie mogło wystąpić kilka podstawowych zawodniczek na kluczowych pozycjach, jednak mimo rotacji i zmian Pułtuszczanki nadawały ton spotkaniu. Warunki pogodowe nie sprzyjały realizacji zadań taktycznych, ale zawodniczki stanęły na wysokości zadania.

Kibice przybyli mimo deszczu na stadion przy ul. Pilejczyk byli od 15 do 86 minuty świadkami kreatywnie strzelanych bramek.

Gole strzelały napastniczki, obrończynie i rezerwowe. Po raz kolejny wystąpiły w pierwszej drużynie nasze młode talenty, a Maja Makowska, która pojawiła się na boisku w 75 minucie była autorką szóstej bramki.
Bardzo dobre statystyki zebrała też Oliwia Czarnocka, która dwukrotnie trafiła do siatki i dwa razy asystowała koleżankom.

Ostatecznie, pułtuszczanki wynagrodziły kibicom fatalną aurę, a same nie dały się zatrzymać trudnym warunkom atmosferycznym. Seria bramek w pięknym stylu zakończyła się ostatecznym zwycięstwem Fuksiarek 7:1.

W tabeli BRIX Pułtusk zajmuje drugie miejsce. Strata do Diamentów Warszawa to 2 punkty. Trzecia legia traci do Pułtuska 5 oczek, więc nawet wygrana Legii w zaległym meczu z Ekosportem Białystok pozwoli pułtuskiej drużynie utrzymać fotel wicelidera. Każdą z trzech czołowych drużyn czeka jeszcze pauza i tak BRIX pauzuje za tydzień, a w kolejny weekend nie gra Legia. W ostatniej kolejce jesieni bez gry będzie drużyna Diamentów.

Pułtuszczankom zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze i oba z przedstawicielami województwa Łódzkiego.
4 listopada o godzinie 11:00 w meczu domowym nasze zawodniczki zmierzą się z Dargfil Tomaszów Mazowiecki, a tydzień później zakończą jesień w Łodzi przy ul. Milionowej meczem z AKS SMS Łódź.

Drużyny FUKS PUŁTUSK wspiera Miasto i Gmina Pułtusk oraz Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk, BRIX, Isbud, Polmlek, Agami, Powiat Pułtuski, MOSiR Pułtusk. Sponsorem Głównym pierwszej drużyny grającej w III lidze są Firmy Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk oraz BRIX.

Tekst Fuks Pułtusk – Łukasz Załęski – trener i pultusk.news/ foto Moniki Brzozowska Fuks Brix Pułtusk i pultusk.news