/Szokujące napisy na tablicach do pomiaru prędkości. Czy tak to teraz będzie wyglądać…?

Szokujące napisy na tablicach do pomiaru prędkości. Czy tak to teraz będzie wyglądać…?

Około godziny 17:30 na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy zdjęcie tablicy, która informuje kierowców o prędkości, z jaką poruszają się po drodze. Tym razem tablica nie pokazuje wiarygodnej prędkości, ale została użyta do innych celów. Ten ,,żart” może okazać się bardzo niebezpieczny dla kierowców, którzy widząc napis z daleka gwałtownie zwalniają aby przeczytać jego treść. 

Tablice informujące kierowców o aktualnej prędkości jazdy możemy znaleźć w całej Polsce. Zostały one postawione, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach. Najczęściej tablice stoją w miejscach wzmożonego ruchu pieszych (np. przy szkołach). Tak jest też w przypadku tablicy, której zdjęcie otrzymaliśmy. Znajduje się ona przy szkole w Golądkowie w gminie Winnica. 

Na tablicy zamiast aktualnej prędkości wyświetla się cyfra 99 a pod napisem słynne wulgarne hasło, którym posługuje się społeczność manifestująca w ten sposób niechęć do obecnej władzy. Prawdopodobnie system operacyjny tablicy został zhakowany.

Wulgarne napisy niestety dziś już nie dziwią chyba nikogo. Przeniknęły one dość mocno do debaty publicznej, a Internet stał się miejscem, w którym każdego dnia ukazuje się niezliczona liczba wulgaryzmów. 

Tej spirali nienawiści prawdopodobnie już nie zatrzymamy, tym bardziej, że do akcji wkroczyły internetowe boty i fejk konta, które nie mają już żadnych hamulców.

Mimo to zachęcamy Państwa do refleksji. Prosimy, aby zastanowić się nad tym, jaki przykład dajemy kolejnym pokoleniom i dokąd taki język nas zaprowadzi? 

Pułtusk News

Fotografia oraz film dzięki uprzejmości Internauty