/Chciał okraść dom. Policjanci znaleźli go w łóżku

Chciał okraść dom. Policjanci znaleźli go w łóżku

38-latek odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Dzięki czujności sąsiada, został zatrzymany przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Podejrzany usłyszał już zarzut. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywacz dostał się do jednego z domów przy ul. Warszawskiej w Pułtusku wybijając wcześniej okno. Hałas zaniepokoił będącego nieopodal posesji sąsiada. Mężczyzna zauważając poruszającą się po domu sylwetkę powiadomił policję.

Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze. Sprawdzając pomieszczenia, w jednym z pokoi znaleźli leżącego pod okrycie łóżka sprawcę. Przestępca nie krył zaskoczenia ale nie stawiał również oporu przy zatrzymaniu. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że czujność sąsiedzka może dać więcej niż najlepsze systemy alarmowe. Szybkie zgłoszenie swoich podejrzeń pozwala niejednokrotnie zatrzymać przestępcę na miejscu zdarzenia. Jeżeli widzisz coś, co wzbudza twoje podejrzenia, że dochodzi do popełnienia przestępstwa, powiadom służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Mieszkańcowi Pułtuska dziękujemy za czujność i wzorową postawę!

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku

Na podstawie tekstu kom. Mileny Kopczyńskiej KPP Pułtusk/ foto KPP Pułtusk