/Oficjalne rozpoczęcie budowy obwodnicy Pułtuska

Oficjalne rozpoczęcie budowy obwodnicy Pułtuska

Dzisiaj odbyło się oficjalne rozpoczęcie budowy obwodnicy na placu w miejscowości Lipa i symboliczne “wbicie łopaty”.

Wprawdzie maszyny na budowę wjechały już wcześniej i widoczne były prace na terenach składu materiałów budowlanych pod obwodnicę czy w okolicy Lipy, jednak oficjalnego rozpoczęcia budowy dokonano dzisiaj.

Przy uroczystym rozpoczęciu inwestycji na placu budowy obecni byli m.in: minister Henryk Kowalczyk, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Jarosław Wąsowski dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, Waldemar Wójcik – członek Zarządu firmy Strabag – wykonawcy inwestycji, przedstawiciele władz samorządów: powiatu pułtuskiego i gminy Pułtusk – starosta Jan Zalewski i Burmistrz Wojciech Gregorczyk wraz z zastępcą Mateuszem Miłoszewskim, przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku Ireneusz Purgacz wraz Radnymi Rady Miejskiej w Pułtusku, oraz inżynierowie i przedstawiciele pracowników, którzy będą budowali naszą obwodnicę.

Minister Henryk Kowalczyk zaznaczył, że kiedy został posłem marzył o tym aby Pułtusk doczekał się obwodnicy. Inwestycja z marzeń przeszła w realizację.

FOTORELACJA

O rozpoczętych pracach informował również Minister Henryk Kowalczyk podczas spotkania z mieszkańcami regionu w minioną niedzielę, pokazując zdjęcia z placu budowy.

Ruch było widać już tydzień temu również na terenie składu materiałów pod budowę.