/67-latek oszukany przy zakupie pelletu. Pułtuska Policja ostrzega!

67-latek oszukany przy zakupie pelletu. Pułtuska Policja ostrzega!

Mieszkaniec gminy Świercze został oszukany podczas zakupu pelletu za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego.

Mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru, pomimo wpłaty ustalonej kwoty pieniędzy. W konsekwencji stracił prawie 1500 zł, a kontakt ze sprzedawcą został zerwany. Apelujemy o ostrożność podczas zakupów internetowych!

Do pułtuskiej komendy zgłosił się 67-letni mieszkaniec gminy Świercze, który padł ofiarą oszustwa. Z relacji mężczyzny wynikało, że na portalu ogłoszeniowym znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży pelletu. Wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto prawie 1500 zł za blisko 70 worków pelletu. Niestety, mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru.

Wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci z pułtuskiej komendy, jednocześnie apelując o zachowanie ostrożności podczas interntowych zakupów.

Uważajmy na oszustów, którzy zamieszczają fikcyjne ogłoszenia sprzedażowe licząc na szybki zysk. Przed dokonaniem zakupów, warto sprawdzić opinie o sprzedającym. W celu sfinalizowania transakcji najbezpieczniej wybrać sposób płatności „za pobraniem”, czyli bezpośrednio po otrzymaniu przesyłki u kuriera. To pozwoli uchronić nasze pieniądze przed oszustami.


Autor: kom. Milena Kopczyńska