/PRAWDZIWA NAUKA ZACZYNA SIĘ OD “OCZAROWANIA TAJEMNICĄ”

PRAWDZIWA NAUKA ZACZYNA SIĘ OD “OCZAROWANIA TAJEMNICĄ”

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i ich nauka w tym kierunku, a edukacja od najmłodszych pokoleń to jedno z zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej i Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Mundurowi zawsze pozytywnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania dla dzieci i młodzieży. Ich ostatnio odwiedzonym miejscem były pułtuskie placówki: Przedszkole Nr 3 i Przedszkole Academy Kids.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym służba w Policji kojarzy się z czymś tajemniczym. Maluchy zainspirowane mundurem zawsze chętnie wsłuchują się w opowiadania o codziennej pracy Policji.

Pytania nasuwają się później same a mundurowi z radością dzielą się swoimi doświadczeniami i wprowadzają słuchaczy w tajniki rzeczywistości. Tak też było na ostatnim spotkaniu mundurowych w pułtuskich przedszkolach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega służba, jak wygląda policyjny mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Zachęcali dzieci do wyposażenia ubiorów w elementy odblaskowe oraz uczulali na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Autor: kom. Milena Kopczyńska