/Dzisiaj wzmożone kontrole. Trwają działania “Trzeźwość”

Dzisiaj wzmożone kontrole. Trwają działania “Trzeźwość”

Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu pułtuskiego można zauważyć większą liczbę mundurowych, kontrolujących trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze prowadzą działania „Trzeźwość”, których celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez uczestników ruchu, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Alkohol wciąż jest problemem na drogach w Polsce. Kierowcy po spożyciu go lub zażyciu narkotyków spowodowali tysiące wypadków i niezliczoną ilość tragedii. Apele i kampanie społeczne nie są wystarczającym środkiem, dlatego policjanci regularnie przeprowadzają wzmożone kontrole trzeźwości na drogach. Jedną z nich jest dzisiejsza akcja “Trzeźwość”.

Każdy zatrzymany do kontroli kierujący poddany zostanie badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli wynik będzie pozytywny, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

Celem działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.

Autor: kom. Milena Kopczyńska