/Nowy wóz strażacki dla PSP w Pułtusku! Wóz Renault dla OSP Grabówiec!

Nowy wóz strażacki dla PSP w Pułtusku! Wóz Renault dla OSP Grabówiec!

Na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku 4 października 2023r. odbyło się spotkanie uroczyste przekazanie dwóch wozów strażackich. Samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do PSP w Pułtusku oraz do OSP Grabówiec. Nowy samochód marki Volvo zasilił Strażaków urzędujących przy ul. Ignacego Daszyńskiego. Dwunastoletni ale w pełni sprawny wóz marki Renault trafił do  OSP Grabówiec (wcześniej użytkowany był przez PSP w Pułtusku).

Uroczystego wręczenie dokumentów oraz kluczyków na ręce komendantów: st. bryg Macieja Piątka i Beaty Bielińskiej dokonali minister Henryk Kowalczyk, wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka oraz Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Artura Gonerę.

Po odczytaniu meldunków i przekazaniu pojazdów poświecenia samochodów dokonał kapelan strażaków z Pułtuska  ks. kan. Józef Gawlik.

Na zakończenie społeczność OSP w Grabówcu postanowiła obdarować drobnymi prezentami ministra Henryka Kowalczyka, st. bryg. Artura Gonerę oraz wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie Kamilę Mokrzycką.

Kolejne wozy z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Fotorelacja z wydarzenia: