/KOCHASZ DZIECI – SEGREGUJ ŚMIECI! #SprzątamyDlaPolski w Pułtusku

KOCHASZ DZIECI – SEGREGUJ ŚMIECI! #SprzątamyDlaPolski w Pułtusku

Pułtuska społeczność szkolna przyłączyła się do Ogólnopolskie Akcji pod hasłem #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie szkół w ramach akcji wyruszyli w teren, aby posprzątać to, co zaśmieca, szpeci i wpływa negatywnie na nasze środowisko. Pokazali, że mają w swoich sercach dobro naszego środowiska.

My na swojej drodze spotkaliśmy dzisiaj podczas akcji uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Nie dało się przejść obok nich obojętnie. Nie tylko sprzątali, ale również edukowali.

W ostatnich edycjach udział wzięło ponad milion wolontariuszy, którzy sprawili, że ich małe ojczyzny stały się piękniejsze i pokazali, jak ważna jest troska o wspólne dobro! Śmiało można stwierdzić, że wszyscy uczestnicy akcji to EKO-PATRIOCI! 

czytamy na stronie organizatora akcji Fundacji Sprzątamy Dla Polski

Dlaczego dzisiaj?

4 października – wspominamy św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Ogólnopolska akcja sprzątania terenów zielonych organizowana jest przez Fundację Sprzątamy Dla Polski.

To już 6. edycja akcji #SprzątamyDlaPolski. Głównym celem akcji jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Cel ten osiągany jest na dwa sposoby – finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski polega na masowej akcji sprzątania świata, tę jednak poprzedza kilkutygodniowy cykl edukacyjny skierowany do szkół i przedszkoli. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.