/Konferencja “Bezpartyjnych Samorządowców”

Konferencja “Bezpartyjnych Samorządowców”

W Wyszkowie odbyła się konferencja formacji “Bezpartyjni Samorządowcy”. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów do sejmu z okręgu osiemnastego oraz kandydata na senatora z okręgu czterdziestego siódmego. Organizatorzy opowiedzieli również o kluczowych postulatach programowych. Konferencja odbyła się na placu miejskim, wzięli w niej udział: Przemysław Mikulak, Adrian Grzegorczyk, Aleksandra Sygdziak, Mariola Olszewska-Szulkowska, Bożena Uziębło, Dominik Podlasin, Zbigniew Widleski.

Adrian Grzegorczyk podkreślił konieczność zmiany dyskursu w polskiej polityce:

Bardzo zależy mi na tym, aby w naszym kraju dyskurs polityczny, a przede wszystkim działania polityczne zeszły z drogi taniego populizmu rozbudzającego różnego rodzaju mity. Chcę, abyśmy w polityce wkroczyli na ścieżkę budowania. Budowania Polski przyjaznej, Polski szanującej ludzi pracy. Polski, której siłą jest społeczeństwo obywatelskie. Polski Normalnej

Kandydat z Różana, Dominik Podlasin, podkreślił, że członkowie formacji wypracowali konkretne postulaty i program. Będzie on konsekwentnie realizowany, jeśli reprezentanci “Bezpartyjnych Samorządowców” dostaną szansę reprezentowania społeczności w parlamencie. Kandydat wymienił kilka najważniejszych postulatów programowych:

Chcemy między innymi zniesienia podatku PIT, wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej i regionalnej oraz możliwości zachowania zasiłku macierzyńskiego przez pracujące mamy. Chcemy również wprowadzenia bonu edukacyjnego oraz zdrowych i darmowych posiłków dla dzieci w szkołach.

Na temat systemu emerytalnego i sektora rolniczego wypowiedział się Przemysław Mikulak:

Problemem niezmiernie palącym jest sprawa niesprawiedliwości emerytalnej w naszym kraju. Ludzie po przepracowaniu 40 czy nawet 45 lat pomimo swojej ciężkiej pracy nadal nie mogą przejść na emeryturę. To musi się zmienić! Niezwykle ważną sprawą jest dla mnie również ochrona Polskiego rolnictwa. Polski rolnik musi mieć gwarancje bezpieczeństwa, a Polskie Państwo musi doceniać jego pracę. Mazowiecka Solidarność Rolników Indywidualnych nie zostawi Rolników Polskich

Bożena Uziębło zwróciła z kolei uwagę na kwestie związane z oświatą:

Edukacja powinna być oparta na kompetencjach społecznych będących kluczem do sukcesu społecznego. Chcę, aby nauczyciele byli lepiej wynagradzani, aby nauczycielska godność powróciła.

W sprawie szkolnictwa głos zabrała również Mariola Olszewska- Szulkowska. Kandydatka podkreśliła, że szkoła to miejsce, w którym dzieci spędzają większość swojego czasu, dlatego tak ważne jest zadbanie o ich zdrowie psychiczne i fizyczne:

Zdrowe, zbilansowane posiłki w szkole i zwiększenie nakładów na opiekę psychiatryczna, tudzież psychologiczną dla najmłodszych są dla mnie priorytetem.

Wspieranie działań na rzecz rozwoju młodzieży jest również jednym z obszarów zainteresowania kandydata na senatora Zbigniewa Widleskiego:

Każde dziecko powinno mieć równy start w przyszłość, my jako odpowiedzialni politycy musimy o to zadbać.

Informacja i fot. Bezpartyjni Samorządowcy

(Artykuł sponsorowany)