/,,Każdy punkt na wyjeździe cieszy”. Zawodnicy Wenecji podsumowują pierwsze spotkanie w 1 Lidze Futsalu

,,Każdy punkt na wyjeździe cieszy”. Zawodnicy Wenecji podsumowują pierwsze spotkanie w 1 Lidze Futsalu

,,Myślę, że każdy z nas był już głodny tych emocji”- komentuje Mateusz Olczak w rozmowie telefonicznej z naszym portem. Wenecja ma za sobą już pierwszy, niezwykle trudny mecz w Gdańsku. Spotkanie zakończyło się remisem 5:5. To bardzo udane otwarcie sezonu i dobra zapowiedź przed kolejnymi spotkaniami. Drużyna z Gdańska była bardzo wymagającym przeciwnikiem. W poprzednim sezonie gdańszczanie byli o włos od awansu do ekstraklasy, ostatecznie zajęli 2 miejsce w tabeli. Postanowiliśmy zapytać piłkarzy jak ich wrażenia po debiucie w ligowych rozgrywkach.

Jako pierwszy, w żołnierskich słowach spotkanie skomentował portugalczyk Duarte Araujo:

Po remisie w ostatnim meczu wyjazdowym drużyna jest bardzo zdeterminowana i skoncentrowana na rozegraniu dobrego spotkania i przywiezieniu trzech punktów do Pułtuska.

– wspomina Duarte

Udało nam się także porozmawiać z Mateuszem Olczakiem, nowym zawodnikiem Wenecji, niegdyś czołowym piłkarzem Legii Futsal i Reprezentacji Polski.

Mateusz, jak skomentujesz swój pierwszy mecz ligowy w barwach Wenecji?

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że zaczął się już sezon i gramy o punkty, nie tylko towarzysko. Te mecze będą nam przynosić wiele emocji a my te emocje chcemy dostarczyć również kibicom. Myślę, że każdy z nas był już głodny tych emocji, głodny grania o punkty. Zupełnie inaczej te mecze będą wyglądały, jak już będziemy grali o coś. Pierwszy mecz na wyjeździe za nami, nie udało nam się zwyciężyć na inaugurację tej pierwszej ligi ale zremisowaliśmy. Każdy punkcik na wyjeździe cieszy. Wyszliśmy z bardzo trudnej sytuacji, gdzie przegrywaliśmy 4:1. Myślę, że finalnie z tego meczu możemy być zadowoleni. Bardzo cieszy też fakt, że kibice przyjechali z nami, że nas wspierali, nawet w tak dalekiej podróży (ok. 280 km).

Miałeś okazję grać w wielu klubach, także w ekstraklasie, czy kibice Gondolierów są dla Was, tzw. szóstym zawodnikiem?

Jeżeli chodzi o ogólne wrażenia związane z klubem, no to mogę podsumować jednym słowem – super! Tak jak powiedziałem wcześniej, kibice naprawdę robią wrażenie, że wybierają się aż tak daleko z nami i nas wspierają. My na pewno też zrobimy wszystko, żeby się odwdzięczyć, żebyśmy mogli razem – czy to na wyjeździe czy u nas na hali – świętować zwycięstwa. Mam nadzieję, że przed nami jak najwięcej zwycięstw.

A jak Twoje samopoczucie jako zawodnika?

Osobiście też się cieszę, że po dłuższej przerwie wróciłem do grania i mogę z powrotem się cieszyć z tego grania i dawać z siebie wszystko dla Wenecji.

Najblizszy mecz Wenecji już w 1 października. Pułtuszczanie pojadą do pierwszej stolicy naszego kraju i zmierzą się z zespołem KS Gniezno.

Mecz, który rozegramy w najbliższej kolejce z drużyną z Gniezna na pewno będzie ciężką przeprawą ze względu na to, że gospodarze to już bardzo doświadczona drużyna, która na poziomie zaplecza ekstraklasy jest od kilku lat a poprzedni sezon zakończyła na 5 miejscu tracąc do podium zaledwie 1 pkt.


My jednak wierzymy w nasz zespół i jedziemy na to spotkanie pełni nadziei, że do Pułtuska przywieziemy 3 pkt. Jak pokazał ostatni mecz w Gdańsku, mamy grupę fantastycznych wojowników, którzy niezależnie od tego jak układa się mecz, będą walczyć zawsze o korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Wszystkich naszych sympatyków proszę o trzymanie mocno kciuków w to niedzielne popołudnie i mamy nadzieje, że po tym spotkaniu będziemy mogli świętować pierwsze historyczne 3 pynkty Wenecji Pułtusk na poziomie 1 ligi.

– komentuje Paweł Mańk -Dyrektor ds. Sportowych

Trzymamy więc kciuki za naszych !

fot. Paweł Grąbczewski