/Jeździł motorem po Pasażu K. Klenczona. Nie przeszkadzały mu nawet dzieci…

Jeździł motorem po Pasażu K. Klenczona. Nie przeszkadzały mu nawet dzieci…

Wczoraj (28.09.23r.) około godz. 18.00 mężczyzna w średnim wieku, podróżujący motocyklem postanowił wzbogacić swoją trasę o przejazd chodnikiem wzdłuż Pasażu Klenczona! ,,Nie przeszkadzało mu nawet, że chodnikiem spacerują piesi, w tym rodzina z małymi dziećmi” – relacjonuje kobieta w rozmowie telefonicznej z naszym portalem.

,,Mężczyzna wjechał na pasaż od strony starego szpitala i pojechał w kierunku ul. Traugutta. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak bez wątpienia mogło dojść do tragedii” – relacjonuje mieszkanka Pułtuska, która była świadkiem zdarzenia.

Z pewnością, nekrologi wiszące przy wejściu do Pasażu K. Klenczona nie wpłynęły na wyobraźnię kierowcy jednośladu, a przecież mogło dojść do tragedii z udziałem dzieci spacerujących tym chodnikiem.

Niestety ta sytuacja nie jest jednorazowym wybrykiem w naszym mieście. Niejednokrotnie zdarzało nam się zwracać uwagę również kierowcom: motocykli, skuterów, a czasem nawet samochodów, pędzącym drogą prowadzącą na kładkę dla pieszych (ul. Gajkowicza), często nawet przez kładkę, mimo iż dobrze wiadomo, że jest to zakazane. Tam również spaceruje wiele osób, dzieci i niewiele brakuje aby doszło do tragedii.

Mimo, iż tą drogą często przejeżdża policja, jest monitorowana, notorycznie łamane jest tam prawo i występują sytuacje zagrażające życiu.

Apelujemy więc do kierowców, szczególnie tych lubiących jazdę po chodniku, aby przestali łamać przepisy i nie narażali innych na niebezpieczeństwo wynikające z ich głupoty.

Grafika poglądowa: Pułtusk.news (wykorzystano zdjęcie z Google Maps)