/POLICJA O ZDARZENIU NA UL. MICKIEWICZA: O krok od tragedii. Sprawca kompletnie pijany

POLICJA O ZDARZENIU NA UL. MICKIEWICZA: O krok od tragedii. Sprawca kompletnie pijany

Wczoraj przed godziną 14.00 na ul. Mickiewicza w Pułtusku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli obrażeń. Okazało się natomiast, że sprawca był kompletnie pijany.

Z ustaleń policjantów wynika, że 65- letni mieszkaniec gminy Pułtusk, kierowca motoroweru, wjechał na znajdującą się na jedni wysepkę, po czym stracił panowanie nad pojazdem i w konsekwencji wpadł pod koła jadącego z naprzeciwka osobowego Volkswagena (kier. 35-letni obywatel Ukrainy). Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na szczęście urazy okazały się niegroźne. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 65- latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierowcą czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie, zapewniamy, że Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Tekst KPP Pułtusk kom. Milena Kopczyńska/ Foto KPP Pułtusk i pultusk.news/ infografika na podstawie foto KPP Pułtusk