/WEEKEND POD ZNAKIEM FUKS BRIX PUŁTUSK

WEEKEND POD ZNAKIEM FUKS BRIX PUŁTUSK

Wszystkie drużyny FUKS PUŁTUSK mierzyły się z przeciwnikami na wyjazdach.

III liga

BRIX PUŁTUSK rozgrywał swoje spotkanie w Białymstoku. Stolica województwa Podlaskiego okazała się dla Pułtuszczanek bardzo gościnna. Zespół zainkasował komplet punktów i w bardzo dobrym stylu zdobył siedem bramek. Każda z nich była zdobyta w inny sposób, a na listę strzelczyń wpisało się aż pięć zawodniczek. Cieszy również dobra postawa w defensywie.

Mieliśmy kolejny debiut młodej zawodniczki, ponieważ na placu gry pojawiła się w drugiej połowie Eliza Olkowska, a druga z młodych zawodniczek Natalia Tetwejer rozegrała 75 minut.

W tabeli FUKS BRIX po niedzielnym zwycięstwie zajmuje trzecie miejsce dwa punkty za Diamentami Warszawa i Legią Warszawa oraz wyprzedzając o trzy punkty Polonie Warszawa. Bilans bramkowy pułtuskiej drużyny to 13-3.

Skład: Łukasik, Rosiak, Sadolewska, Młodzianowska, Składanek, Zawadka, Stępkowska, Waśniewska S., Dawidczyk, Skolimowska, Waśniewska O., Tetwejer, Olkowska

Trener drużyny: Łukasz Załęski

Trampkarki

Zawodniczki tworzące drużynę trampkarek mają niezwykle udana jesień. Zajmują miejsce w samym czubie tabeli, a wiele z Nich będzie juz niedługo aspirowało do gry w pierwszym zespole. Widać duży postęp w grze, ale też rozwój na innych płaszczyznach. Zespół świetnie działa w komunikacji i organizacji około treningowej oraz meczowej. Taki stan rzeczy przekłada się na wyniki.

W sobotę rano dziewczyny odwiedziły niedaleki WKS Mystkówiec. W przekroju całego spotkania FUKS był drużyną dojrzalszą piłkarsko i nadawał rytm spotkaniu. Dzięki wypracowanej przewadze w grze trener miał możliwość dużych rotacji na pozycjach oraz wprowadzenia trzech zawodniczek drużyny młodziczek, które wyróżniały się w ostatnim czasie w swoim zespole.

WKS Mystkówiec 4:6 MOSiR FUKS PUŁTUSK

Skład MOSiR FUKS: Oleś, Pikora, Arczewska, Dymczyk, Czarnecka, Krawczyk, Śliwińska, Kiela, Gawęda, Ambroch, Chimkowska, Groszkowska, Nizielska, Robaczek, Ziółek

Trener drużyny: Łukasz Załęski

Tekst i foto: Łukasz Załęski FUKS Brix Pułtusk