/KRONIKA STRAŻACKA: wyjeżdżali do pożarów, wypadków, na ratunek…

KRONIKA STRAŻACKA: wyjeżdżali do pożarów, wypadków, na ratunek…

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 17 zdarzeniach.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego 10-krotnie wyjeżdżały do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych.

19 września

Na ratunek kobiecie

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) pomógł policji w otwarciu pomieszczenia w piwnicy budynku wielorodzinnego w Pułtusku na ul. Tysiąclecia. W piwnicy znajdowała się zamknięta kobieta, której strażacy udzielili kpp i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego (ZMR).

Usuwali powalone drzewo

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął powalone drzewo, które blokowało ruch na ul. Baltazara w Pułtusku.

20 września

Wypadek nad DW618

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął skutki wypadku samochodu osobowego z łosiem, na drodze wojewódzkiej nr 618 w pobliżu miejscowości Gładczyn. W zdarzeniu została ranna jedna osoba, którą ZRM zabrał do szpitala.

Na ratunek myśliwemu

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) zadysponowano do mężczyzny, który zasłabł podczas polowania na ambonie w miejscowości Bartodzieje gm. Obryte. Strażacy ewakuowali mężczyznę z ambony i przekazali ZRM, który po zbadaniu mężczyzny odstąpił od udzielenia medycznych czynności ratunkowych.

Foto OSP Obryte profil Facebook

21 września

Pożar w Bartodziejach

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz zastęp z OSP Obryte (4 strażaków) ugasili pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Bartodzieje gm. Obryte. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

22 września

Pożar w pobliżu stacji

Dwa zastępyz JRG Pułtusk (7 strażaków) ugasiły pożar drzewa iglastego w pobliżu stacji benzynowej na ul. Wojska Polskiego w Pułtusku.

23 września

Zdarzenie drogowe w Kleszewie

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) zadysponowano do samochodu osobowego, który wpadł do rowu DK 57 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Opr. na podstawie informacji prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ Foto: KPP Pułtusk, OSP Obryte profil Facebook, infografika OSP Obryte