/WIELKI SUKCES MŁODYCH DRUHÓW Z OSP TRZCINIEC! Są w czołówce Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na Mazowszu

WIELKI SUKCES MŁODYCH DRUHÓW Z OSP TRZCINIEC! Są w czołówce Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na Mazowszu

Pierwsze takie w Polsce i mamy już lokalny sukces. Dzisiaj w Sierpcu odbyły się I Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza w Ochronie Ludności. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu zajęła III miejsce.

Zawody patronatem honorowym objęli: Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda oraz Maciej Wąsik – wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

W zmaganiach brało udział 37 drużyn, więc sukces tym większy, że konkurencja była mocna.

Dotychczas to pierwsze takie zawody na szczeblu wojewódzkim w Polsce i odbyły się one na Mazowszu.

Jak informuje dh Robert Czyżewski – wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Pułtusku, powiatowego ZOSP RP oraz Prezes OSP Trzciniec, jeśli będą organizowane zawody na szczeblu ogólnopolskim, III miejsce daje druhom z Trzcińca udział w nich. Kwalifikacją do zawodów w Sierpcu były wyniki osiągane przez jednostkę podczas pożarniczych zawodów na szczeblu gminnym. Każdy powiat mogła reprezentować tylko jedna drużyna.

Młodzi strażacy musieli zmierzyć się z 6-cioma zadaniami z zakresu: udzielania pierwszej pomocy, działań ratowniczych przy wypadkach samochodowych oraz w sytuacjach poszukiwania osób zaginionych.

Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Trzcińca reprezentowało 6 druhów plus 2 rezerwowych:
Jan Tkaczyk – dowódca, Damian Ciecierski – kierowca, Kacper Jakubiak – przodownik roty I, Mikołaj Czyżewski – pomocnik roty I, Jakub Parzychowski – przodownik roty II, Dawid Piórek – pomocnik roty II, Jan Mieszkowski – rezerwowy, Dominik Parzychowski – rezerwowy.

Gratulujemy MDP z Trzcińca osiąganych sukcesów oraz tak znakomitego przygotowania do trudnej i wymagającej poświęcenia służby w niesieniu pomocy i ratowania życia. Te umiejętności są bezcenne i dają powody do dumy z takiej młodzieży. Wyrazy uznania również dla społeczności druhów, którzy potrafią tą wiedzą i misją niesienia pomocy zainteresować młodsze pokolenie.

Foto: OSP Trzciniec profil Facebook.