/Pułtuszczanka podbija tenisowe korty. Kolejne sukcesy Igi Piotrowskiej

Pułtuszczanka podbija tenisowe korty. Kolejne sukcesy Igi Piotrowskiej

Iga Piotrowska ma zaledwie 15 lat, ale sukcesów sportowych mógłby pozazdrościć jej niejeden dorosły. Iga trenuje codziennie, 2-3 razy w tygodniu w Warszawie w klubie Morelowa Tennis Club oraz w Pułtusku. Kilka dni temu pułtuszczanka wygrała Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Tenisie do lat 18 w singlu oraz zajęła 2 miejsce w deblu w parze z klubową koleżanką Karoliną.

Pułtuszczanka od lat startuje w rozgrywkach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na 18 zagranych meczów w Tennis Europe w singlu i deblu ma wygrane 11 spotkań, dwukrotnie dochodziła do ćwierćfinału singla Tennis Europe w Polsce w i na Łotwie. Jest powołana do kadry Województwa Mazowieckiego z racji rankingu nr 2 w województwie Mazowieckim. Najwyżej była notowana na 10 miejscu w Polsce w kategorii do lat 16, a od kilku miesięcy próbuje swoich sił w starszej kategorii wiekowej i startuje z zawodniczkami do lat 18. Jak podkreśla Tata Igi, starty w wyższej kategorii mają stanowić impuls do dalszego rozwoju.

Ostatnie sukcesy Igi to :

1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w dwóch kategoriach
do lat 18 i 16.

2 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 18 w Olsztynie.

1 miejsce w singlu i deblu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 16
w Piszu.

Rok temu na łamach naszego portalu ukazał się ciekawy wywiad z Tatą Igi. Można dowiedzieć się z niego więcej na temat sportowych dokonań młodej pułtuszczanki:

GRATULUJEMY IDZE I TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNE UDANE STARTY!