/Dziś w Pniewie wielkie świętowanie!

Dziś w Pniewie wielkie świętowanie!

Swojskie przysmaki, muzyka ludowa, warsztaty i wystawa rękodzieła – takie atrakcje czekają dziś w Pniewie. O 15:00 rozpoczęło się świętowanie 20-lecia działania Kuźni Kurpiowskiej połączone z Ekologicznym Piknikiem Rodzinnym. Przedstawiciele władz, instytucji oraz przyjaciele złożyli na ręce p. Haliny Witkowskiej podziękowania za wiele lat pracy na rzecz rozpowszechniania kultury kurpiowskiej. Potem przyszedł czas na występ muzyków ludowych. Rozpoczęła się także degustacja smakołyków kuchni kurpiowskiej, nie zabrakło oczywiście pajd ze smalcem, pierogów, rejbaka i słynnego na całych Kurpiach piwa kozicowego.

Na miejscu można kupić i podziwiać rękodzieło: wycinanki kurpiowskie, wiklinowe kosze, rzeźby i biżuterię. Swoje przysmaki przywiozły okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich. Nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych, dzieci mogą brać udział w warsztatach i bawić się na dmuchańcach.

Piknik potrwa do późnego wieczora, na 20:00 zaplanowano rozpoczęcie potańcówki. Gościom przygrywać będzie do tańca zespół “Kurpie Białe” z Dąbrowy.