/Wypadek cysterny w Zbroszkach. Śmigłowiec LPR zabrał kierowcę do szpitala

Wypadek cysterny w Zbroszkach. Śmigłowiec LPR zabrał kierowcę do szpitala

Trwa usuwanie skutków porannego wypadku, do którego doszło w Zbroszkach na terenie gminy Winnica. Cysterna przewożąca mleko wypadła z drogi i przewróciła się. Kierowca trafił do szpitala. Konieczne było wezwanie śmigłowca LPR. Strażacy walczyli aby mężczyznę wydostać z kabiny samochodu.

Aktualnie jak informuje dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pułtusku asp. Zbigniew Chyliński trwa usuwanie przewróconego pojazdu z drogi, co powoduje utrudnienia w ruchu. Do czasu usunięcia cysterny, droga jest zablokowana lub ruch odbywa się wahadłowo. Należy zwracać uwagę na zmienne komunikaty służb pracujących na miejscu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku o godz. 6.16 doszło do zdarzenia drogowego. Cysterna przewożąca mleko wypadła z drogi poza pas ruchu, i zatrzymała się na przeciwległym pasie drogi, częściowo poza drogą. Wszystko wskazuje na to, że samochód obróciło o 180 stopni nim zatrzymał się. Strażacy, gdy przybyli na miejsce zastali część samochodu w której znajdował się kierowca przewróconą na prawy bok, zaś przyczepa z cysterną stała na kołach. Kierowca był zakleszczony w pojeździe i strażacy podjęli działania aby bezpieczne wydobyć mężczyznę z pojazdu. Równocześnie podczas tych działań ZRM udzielał koniecznej pomocy poszkodowanemu.

Stan poszkodowanego wymagał wezwania śmigłowca LPR, którym został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu działania podejmowały 2 zastępy JRG Pułtusk, 1 zastęp OSP Winnica, ZRM i Policja. Działania strażaków polegały również m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatora.

Info. KP PSP w Pułtusku, foto poglądowe


Trwają działania strażaków na ul. Przemiarowskiej
Około godz. 17.15 zastępy JRG Pułtusk zostały zadysponowane na ul. Przemiarowską w …
WYPADEK NA DK-61 ZA PUŁTUSKIEM. JEDNA OSOBA TRAFIŁA DO SZPITALA
Doszło do wypadku na DK61 za Pułtuskiem, zaraz na początku Kacic. Aktualnie …
Dachowanie w Bobach. Przyczyną nadmierna prędkość. Oficjane informacje o zdarzeniu.
Jak informuje na swojej stronie KPP Pułtusk, przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. …
56-latek myślał, że jest nieuchwytny. Recydywistę zatrzymały pułtuskie Policjantki
Funkcjonariuszki zatrzymały podczas wczorajszej służby poszukiwanego pułtuszczanina. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał …